Na Miedzyniu rozkwitają ulice [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Anna Stasiewicz

Na Miedzyniu rozkwitają ulice [zdjęcia]

Anna Stasiewicz

Makowa, Bluszczowa, Kalinowa, Czeremchy i Kokosowa w Bydgoszczy. Dzięki mieszkańcom będą wreszcie ulicami z prawdziwego zdarzenia.

Pod koniec 2015 roku w ramach programu 25/75 rozpoczęła się przebudowa kilku ulic na Miedzyniu.

Aktualnie prace zbliżają się do końca. Lada moment odebrane zostaną prace na ulicy Makowej i Bluszczowej. Roboty trwają jeszcze na Kalinowej, Czeremchy i Kokosowej.

Nadal trwa natomiast nabór wniosków na zadania realizowane w ramach budżetu obywatelskiego w 2016 roku. W tym roku pieniądze na program 25/75 są w przede wszystkim kierowane na projekty związane z infrastrukturą drogową.

Zgodnie z prawem, inwestycje mogą być realizowane wyłącznie na gruncie miejskim, a członkami stowarzyszeń mogą być wyłącznie osoby prywatne.

Jak mówią przedstawiciele Stowarzyszenia „Bluszczowa Makowa”, od kilkudziesięciu lat mieszkańcy czekali na utwardzenie gruntówek przez bydgoskie władze.

- Jednak na wszelkie nasze interwencje zawsze było jakieś wytłumaczenie. A to brak kanalizacji, planowana wymiana instalacji wodociągowej, brak planu i środków finansowych i tak dalej - mówią mieszkańcy. - Nie ulega wątpliwości, że ulice osiedlowe położone na skraju Bydgoszczy, tuż przy lesie, nie stanowią priorytetu w planach inwestycyjnych władz miasta. Jeśli wszyscy będziemy cierpliwie oczekiwać na decyzję ratusza w sprawie utwardzenia naszych ulic, to się takiej decyzji nie doczekamy - dodają w stowarzyszeniu.

I postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Do budowy drogi dołożyła się spora część mieszkańców Bluszczowej i Makowej. Wyszło średnio 3,6 tys. zł na mieszkańca.

Wszystkie osoby zainteresowane skorzystaniem z programu moga skontaktować się z zespołem ds. inicjatyw lokalnych: tel. 52 58 58 721 lub 52 58 58 329, e-mail: inicjatywylokalne@um.bydgoszcz.pl, ul. Grudziądzka 9-15, budynek A, II piętro, pok. 201.

Przypomnijmy, że szlaki w programie 25/75 przecierali mieszkańcy innej ulicy na Miedzyniu - Kartuskiej. W 2013 roku zdecydowali o budowie ulicy.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.