Na lepszą drogę musicie poczekać jeszcze trzy lata

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Agnieszka Romanowicz

Na lepszą drogę musicie poczekać jeszcze trzy lata

Agnieszka Romanowicz

- Dojazd do Laskowickiej wygląda jak należy, ale w centrum wsi Osłowo toniemy w błocie. Jak długo jeszcze? - pyta Czytelniczka.

- Od kilku lat dopominamy się nowej nawierzchni w centrum Osłowa - przypomina Czytelniczka. - Droga gruntowa nie ma tu racji bytu. Jeździ po niej ciężki sprzęt, który w mokre dni tworzy przepastne koleiny. Nie ma możliwości przejechania tędy rowerem, a nie każdy jest w stanie iść po zakupy cztery kilometry do Laskowic i z powrotem. Marzy nam się droga taka, jak do Laskowickiej. 600 metrów zbudowała gmina, 250 metrów sołectwo. Jesteśmy wdzięczni, ale kiedy wreszcie wezmą się za centrum wsi?

- Sołtys Osłowa zgłaszała nam, że droga we wsi jest w fatalnym stanie. W przyszłym tygodniu utwardzimy ją tłuczniem. Powinien zabezpieczyć ją na dłużej - uważa Mieczysław Pikuła, wójt gminy Je-żewo. - Gdy w Laskowicach zamykany jest przejazd kolejowy, ruch przenosi się do Osłowa, dlatego droga w centrum wsi jest tak rozjechana - tłumaczy.

To dodatkowy powód, dla którego powinna być utwardzona trwale.

- Rada gminy uchwaliła plan budowy dróg i inwestycja w centrum Osłowa jest w nim przewidziana za trzy lata - uzupełnia Pikuła.

Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.