Na koniec roku zakończono szereg dużych i ważnych inwestycji w Tucholi

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Na koniec roku zakończono szereg dużych i ważnych inwestycji w Tucholi

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Dziś przypominamy, co działo się w ostatnich miesiącach roku 2015.

Ukłony w stronę zdolnej młodzieży, w starostwie przyznano stypendia młodym zdolnym, było ich wyjątkowo dużo. W Lubiewie podzielono sołeckie środki. Głos w sprawie obwodnicy zabrało stowarzyszenie SOS. Minister ogląda nową komendę. W Raciążu w październikowym słońcu ścigali się w biegu kasztelańskim. Komitet obrony szkoły w Suchej dogadał się z wójtem. Dwustu rowerzystów ruszyło na rajd w Legbądzie. Na konferencji „Widzimy, reagujemy, przeciwdziałamy“ dyskutowano o zapobieganiu o przemocy. W Gostycynie dostali środki i jeszcze w tym roku montują pompy ciepła i fotowoltaikę. Studenci otwierają rok akademicki. W tucholskiej bibliotece Krzysztof Daukszewicz rozbawiał publiczność. Rozdano nagrody dla nauczycieli zarówno w gminie Tuchola, jak i w starostwie. Burmistrz rozdał stypendia zdolnej młodzieży z gminy. W gminie Gostycyn doposażają przedszkola przy szkołach i zachęcają seniorów do zapisywania się do domu seniora. Tucholski Park Krajobrazowy ma 30 lat, a Rezerwat Biosfery 5 i świętują z tej okazji oraz otwierają ośrodek edukacji w Pile.

Tucholanie odprowadzili w ostatnią drogę i pożegnali radnego i nadleśniczego Nadleśnictwa Tuchola Zbigniewa Grugla.

Zenon Korytowski pokazał w TOK najnowsze swoje dzieła. Szok - nie ujęto drogi 240 w planach marszałka na lata 2015- 20 i zaczynają się odwołania.

W Lubiewie studenci UTW dostali indeksy do ręki. Andrzej Kobiak jako jedyny z regionu został senatorem.

Ewelina Olejniczak, sołtyska Wielkiego Mędromierza została Sołtyską Roku województwa kujawsko-pomorskiego. W Gostycynie porządkują gospodarkę wodno-ściekową. Pałac w Wysokiej wyremontowany, zakończono kolejny etap renowacji. W Śliwicach, jak co roku była kwesta na odnowę zabytkowych nagrobków.

W tucholskiej bibliotece była coroczne Dialogi poetyckie. Radni gminy Tuchola przegłosowali podwyżkę śmieci od stycznia. Gotowa jest oczekiwana ścieżka rowerowa z Białowieży do Stobna. Zarząd Dróg Powiatowych chce nowy sprzęt i mówi o przygotowaniu dróg na zimę. W Tucholi stanęła nowa 46-metrowa wieża nadajnikowa, to przygotowania do cyfryzacji w powiecie.

Gotowa jest inwestycja za 20 mln zł w Bladowie. Wysypisko śmieci dostosowane do standardów i wymogów Unii. W starostwie nagradzają „Campanellę” i uczniów. Otwarcie nowej komendy policji. W Gostycynie utworzono Młodzieżową Radę. Marcin Mroczek opowiadał w TOK o swojej pracy. Piotr Grzywacz pokazał, ile ma pasji na wystawie w TOK. Zespół „Wiolinki“ zaśpiewały w Rzymie. Nowym Nadleśniczym Tucholi jest Jarosław Łyskawa. Do szkół gminy Tuchola trafiły nowe tablice - interaktywne. Tłumy na imprezie Kramik św. Mikołaja. PCK nagradza krwiodawców. Tucholska Solidarność przypomina o rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Droga 240 w planach remontowych, uchwalono budżet w gminie Tuchola. Orkiestra OSP w Śliwcach ma 90 lat. Przygotowania do zmian w domach dziecka, w gminie Tuchola podzielono ponad 450 tys. zł dla organizacji pozarządowych.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.