Na koniec białych wakacji mnóstwo zajęć

Czytaj dalej
Fot. Józef Basta
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Na koniec białych wakacji mnóstwo zajęć

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Co roku w Tucholskim Ośrodku Kultury organizowane są białe wakacje. To bezpłatne zajęcia dla chętnych uczestników.

Codziennie sale TOK tętniły życiem. Nie wszystkie dzieciaki wyjeżdżały na wycieczki, a te, które zostawały na miejscu, też miały co robić.

Dziś ci, co się zapisali, wyjechali do Poledna. Wczoraj były zajęcia plastyczne "Plastusiowo" oraz olimpiada sportowa. - Dużym zainteresowaniem cieszył się bal przebierańców. To zawsze wielkie przeżycie dla naszych milusińskich - opowiada Hanna Krueger z TOK. - Na parkiecie było kolorowo od strojów. Były jak zwykle księżniczki i kowboje. Bal prowadzili artyści z teatru muzycznego. A dzieciaków nie trzeba było namawiać do brania udziału w konkursach i zabawach tanecznych. Oni są w swoim żywiole.

Jak mówią w placówce, uczestnicy chętnie wzięli udział w warsztatach tańca hip-hop. - To były zajęcia dla starszych i młodszych. Ale codziennie oblegane były też nasze salony gier - opowiadają w TOK.

- Te dzieciaki, które nie wyjechały, nie chcą siedzieć same w domu. Lubią przychodzić do domu kultury i lubią zajęcia zorganizowane.

Wielką atrakcją były wyjazdy do zamku w Gniewie. To była żywa lekcja historii. A zamek wciąż robi duże wrażenie na zwiedzających.

Zajęcia były dofinansowane ze środków gminy Tuchola.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.