Na kolejnych bydgoskich ulicach startują remonty [zdjęcie interaktywne]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Mateusz Mazur

Na kolejnych bydgoskich ulicach startują remonty [zdjęcie interaktywne]

Mateusz Mazur

Mniej więcej siedem milionów złotych, jakie w tym roku zostały przeznaczone na wymianę nawierzchni bydgoskich ulic pozwoli na wyremontowanie kilku odcinków. Zdecydowana większość z nich znajduje się w Fordonie.

Kolejne prace tuż, tuż...

- W najbliższy poniedziałek rozpoczną się prace na ulicy Andersa - zapowiada Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Odcinek objęty remontem znajduje się pomiędzy skrzyżowaniami z Kleeberga i Kasztelańską. Na początku ekipy remontowe zajmą się wymianą starych krawężników na nowe. Typowe prace brukarskie potrwają do majowego weekendu. Tuż po nim nastąpi frezowanie nawierzchni, a więc zerwanie starej warstwy asfaltu. 9 maja mają zostać ułożone nowe masy, a pod koniec przyszłego miesiąca wykonawca będzie musiał jeszcze nanieść oznakowanie poziome.

Równocześnie potrwa naprawa ulicy Korfantego na odcinku od Preisa do Twardzickiego. W tym miejscu pierwsze wbicie łopaty zaplanowano na 24 kwietnia.Na Jarach już pracują

Mocno zaawansowane roboty trwają na ulicy Nasypowej, która w tym roku jako pierwsza doczeka się nowego dywanika. Robotnicy na odcinku pomiędzy Nakielską, a ulicą Czerwonego Krzyża pojawili się 18 marca.

- W nocy zakończyły się roboty przy układaniu warstw asfaltu. Jeszcze 2-3 dni i gotowe będą również chodniki. Po tym, jak nowa nawierzchnia będzie w stu procentach gotowa naniesione zostanie oznakowanie. To kwestia maksymalnie kilkunastu dni - zapowiada rzecznik ZDMiKP.

Przypomnijmy, że remont ulicy Nasypowej zaplanowano już w zeszłym roku, ale ze względu na konieczne prace gestorów sieci przeniesiono je na marzec i kwiecień. Koszt tego remontu to ok. 450 tys. zł.

Będą kolejne pakiety

Jeszcze w kwietniu drogowcy chcą rozstrzygnąć przetarg na przeprowadzenie remontu ulic Piłsudskiego i Swobodnej, które również położone są w Fordonie. Później ogłoszone zostanie postępowanie na wymianę nawierzchni przy Kaliskiego, Brzechwy i Skarżyńskiego. Te ulicy znajdą się w tak zwanym drugim pakiecie tegorocznych remontów.

- Na tych ulicach zaplanowano także remont zatok autobusowych oraz parkingowych - informuje urząd miasta.

W tym roku ekipy drogowców mają pojawić się jeszcze przy ulicy Saperów na Jachcicach. Ten remont ma zamknąć tegoroczny sezon wymiany nawierzchni.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.