Na DW nr 265 teraz będą utrudnienia, by potem było bezpieczniej

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Galczak
Andrzej Galczak

Na DW nr 265 teraz będą utrudnienia, by potem było bezpieczniej

Andrzej Galczak

Ruszają prace remontowe na drodze wojewódzkiej nr 265 na odcinku Brześć Kuj. - Kowal. Roboty mają trwać przez rok. Ich koszt to prawie 63 mln zł.

Wczoraj w Brześciu Kuj. symbolicznie wbita została pierwsza łopata na budowie 19 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 265 z Brześcia Kuj. do Kowala. Jednak roboty rozpoczęte zostały wcześniej, gdyż w niektórych miejscach usuwane były drzewa, bo jezdnia zostanie poszerzona do siedmiu metrów.

Koszt przebudowy oszacowano na 62,8 mln zł. Wykonawcą zadania będzie firma Eurovia, która udziela również siedmioletniej gwarancji.

Przebudowane będą zatoki autobusowe, chodniki i zjazdy do posesji. Zostanie poprawiona geometria skrzyżowań, a przejścia dla pieszych oświetlone. W Gołaszewie powstanie nowy przejazd kolejowy. Ma być również naprawiony most w Nakonowie. Projekt uwzględnia również potrzeby osób niepełnosprawnych. Przy trasie powstaną również bezpieczne, oddzielone od jezdni ścieżki pieszo-rowerowe.

- Zadanie sfinansowane zostanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020 - mówi marszałek Piotr Całbecki. - Przygotowujemy się też do kolejnego odcinka tej trasy prowadzącego z Kowala do granicy województwa. W ramach innych inwestycji drogowych w powiecie włocławskim poprawimy też bezpieczeństwo i komfort podróżowania na trasach z Kowala do Izbicy Kujawskiej.

- Remont tej drogi jest konieczny - wskazuje Wojciech Zawidzki, burmistrz Brześcia Kujawskiego. - Tym bardziej, że natężenie ruchu systematycznie rośnie, a podczas deszczowej aury tworzy się błoto.

Obecnie trwają jeszcze uzgodnienia dotyczące organizacji ruchu, gdyż część remontowanych odcinków będzie wyłączona z użytkowania. Roboty na tym fragmencie drogi będą prowadzone przez rok.

Andrzej Galczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.