Na czwartym piętrze kaplica i sala obrad

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomoprska.pl

Na czwartym piętrze kaplica i sala obrad

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomoprska.pl

Zarząd planuje przebudowę czwartego piętra szpitala w Tucholi. Zaprasza do składania ofert na projekt z uwzględnieniem potrzeb sakralnych.

Do dyspozycji na czwartym piętrze placówki jest ponad sześćdziesiąt metrów. Ma tam powstać sala konferencyjna, miejsce walnych zgromadzeń wspólników, zebrań i spotkań pracowniczych, wykładów, szkoleń, a także miejsce spotkań pacjentów i ich rodzin. Ma się tam znaleźć kaplica szpitalna, gdzie będzie możliwość odprawiania nabożeństw i spotkań pacjentów z duchownymi.

Przypomnijmy, o tym, że pacjenci mają utrudniony dostęp do szpitalnej kaplicy, na początku zeszłego roku mówił nieżyjący już radny powiatowy Zbigniew Grugel. Krytykował decyzję, że najpierw zamyka się przejście do kaplicy dla pacjentów, a potem dopiero myśli się o tym, że może będzie pobudowana nowa kaplica. Wówczas Jarosław Katulski tłumaczył, że pacjenci mają zapewnioną odpowiednią posługę duchowną. Chodzi kapłan i nikt się nie skarży, a przejście było zamknięte ze względu na remont w szpitalu. Obiecał, że też będzie w szpitalu wygospodarowane miejsce na nową kaplicę.

W szpitalu zakończyły się remonty oddziałów, a pacjenci odetchnęli z ulgą, bo roboty były uciążliwe. Na spotkaniu prezes szpitala Jarosław Katulski zapewniał, że szpital spełnia wszystkie wymogi. Teraz podjęto kolejny etap przebudowy. Do końca lutego w szpitalu czekają na projekty. - Jest plan, aby w tym roku było zagospodarowane czwarte pięto - mówi Jarosław Katulski. - Od dawna była o tym mowa, a teraz realizujemy plan. Z każdego oddziału jest winda, więc pacjenci bez problemu tam się dostaną. Póki co są msze i spotkania z duchownymi.

- Mamy wszystkie potrzebne zgody i są ustalenia z biskupem Ryszardem Kasyną - dodaje Michał Mróz. - Obiecaliśmy, że będzie kaplica w szpitalu i realizujemy obietnicę.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomoprska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.