Na Bielanach powstaje parking na blisko 50 aut

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
(szs)

Na Bielanach powstaje parking na blisko 50 aut

(szs)

Między ulicami Fałata, Reja i Łukasiewicza powstaje parking, choć w konsultacjach społecznych projekt zdobył najwęcej głosów sprzeciwu.

W rejonie ul. Fałata i Reja trwa budowa parkingu z kostki betonowej, na którym znajdzie się miejsce dla czterdziestu ośmiu samochodów.

- Realizacja zaczęła się pod koniec 2015 roku - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzeczniczka MZD w Toruniu. - Zakończenie planowane jest na koniec kwietnia tego roku. Po wykonaniu koryta pod przyszły parking, wykonawca rozpocznie układanie podbudowy z kruszywa.

Przy okazji zrobi się również jaśniej, jedne latarnie zostaną przestawione, inne natomiast - dostawione. Dzięki prowadzonym robotom zyska także chodnik. Zamiast starego asfaltu, mieszkańcy osiedla bądą mieli pod butami nawierzchnię z kostki betonowej.

Jak podkreślają magistrackie służby prasowe, budowa parkingu jest efektem przeprowadzonych rok temu konsultacji. Doszło do nich m.in. po tym, gdy jesienią 2014 roku mieszkańców wprawiła w osłupienie ulotka pewnego kandydata do sejmiku z listy PiS. Chwalił się, że jest koordynatorem projektu budowy nowego parkingu na osiedlu. Z sąsiadami w tej sprawie jednak się nie konsultował.

Zorganizowane przez magistrat konsultacje dotyczące zagospodarowania terenów między ulicami Fałata, Reja i Łukasiewicza, trwały od listopada 2014 r. do stycznia 2015 r. Mieszkańcy, którzy wzięli w nich udział domagali się przede wszystkim zieleni.

Jak wynika ze sporządzonego po konsultacjach raportu, wśród zgłaszanych postulatów na pierwszym miejscu znalazły się właśnie zagospodarowane tereny zielone, na drugim plac zabaw, na trzecim siłownia zewnętrzna, na czwartym boisko. Budowa nowego parkingu zajęła ostatnie miejsce na liście potrzeb, zdobywając jednocześnie najwięcej głosów przeciwnych. - Na terenie osiedla znajdzie się parking dla samochodów, plac zabaw, elementy siłowni zewnętrznej oraz boisko do gry w koszykówkę - czytamy w podsumowaniu raportu. - Jednocześnie zachowane zostaną tereny zieleni pomiędzy blokami, dzięki czemu będzie to nadal otoczenie sprzyjające odpoczynkowi i rekreacji mieszkańców.

Autor: (szs)

(szs)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.