Myślęcinek jest idealny do ruchu

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Tomasz Froehlketomasz.froehlke@pomorska.pl

Myślęcinek jest idealny do ruchu

Tomasz Froehlketomasz.froehlke@pomorska.pl

Już 22 lipca w bydgoskim Myślęcinku odbędzie się kolejna impreza biegowa. Tym razem z ogólnopolskiego cyklu City Trail.

City Trail to największy biegowy cykl w Polsce. Zawody odbywają się przez sześć miesięcy w okresie jesienno-zimowym w dziesięciu lokalizacjach - także w Bydgoszczy. Od 2015 roku organizatorzy zapraszają do startu na leśnych trasach również w wakacje - druga edycja letnich zawodów w Myślęcinku już 22 lipca. Zapisy trwają na stronie www.ontour.citytrail.pl.

5 km - tyle liczy trasa zawodów City Trail - Myślęcinek to jedno z najprzyjemniejszych miejsc do biegania, jakie znam. Nasza trasa jest bardzo uniwersalna - z jednej strony płaska, co pozwala na osiąganie wartościowych wyników i zachęca do startu zupełnie początkujących biegaczy, z drugiej strony podłoże jest urozmaicone, mamy fragment prowadzący po piasku, zatem ukończenie biegu daje naprawdę sporą satysfakcję, mimo, że to tylko 5 km - mówi Piotr Książkiewicz, dyrektor zawodów.

Bieg odbędzie się o godz. 19.00. Wcześniej - od 17.30 będą trwały zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2km. Co ważne - w tych biegach nie ma dolnej granicy wieku, zatem wystartować mogą nawet kilkunastomiesięczne maluchy.

Zawody w Bydgoszczy będą piątymi w trakcie cyklu City Trail on Tour. Pierwszy bieg odbędzie się 18 lipca w Lublinie, drugi - 19 lipca w Warszawie, trzeci - 20 lipca w Olsztynie, a czwarty - 21 lipca w Gdańsku. Po biegu w Bydgoszczy organizatorzy odpoczną i w poniedziałek - 25 lipca ruszą w drugą część trasy - do Szczecina, Poznania, Wrocławia, Katowic i Łodzi, gdzie 29 lipca zakończy się City Trail onTour 2016. Każdy bieg będzie oddzielnie klasyfikowany, dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród nastąpi od razu po zakończeniu rywalizacji. Uczestnicy każdego biegu otrzymają na mecie medale, a w bufecie będą mogli posilić się owocami i słodkimi przekąskami.

- Mimo, że nie tworzymy wspólnej klasyfikacji dla wszystkich miast, zachęcamy do podróżowania i startów w więcej niż w jednej lokalizacji. Szykujemy nagrodę dodatkową dla tych biegaczy, którzy wystartują we wszystkich dziesięciu biegach - zapowiada Piotr Książkiewicz.

Opłata za udział w jednym biegu to 25z ł w przypadku płatności elektronicznej oraz 35 ł - jeśli zapiszemy się w dniu biegu. Start w zawodach dla dzieci i młodzieży to koszt odpowiednio 7,5 i 10 zł.

Tomasz Froehlketomasz.froehlke@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.