Muzyka klasyczna i arie z popularnego musicalu

Czytaj dalej
Fot. Karolina Rokitnicka
Karolina Rokitnicka

Muzyka klasyczna i arie z popularnego musicalu

Karolina Rokitnicka

Wakacyjne cykle koncertów przygotował Dom Kultury w Golubiu-Dobrzyniu i Ośrodek Chopinowski w Szafarni. Repertuar jest różnorodny.

Prawdziwą ucztę dla miłośników muzyki przygotowały placówki kulturalne z naszego powiatu. Dom Kultury w sierpniu zaprosił na kilka koncertów z cyklu „Pejzaż z piosenką”. Założenie było takie, by odbywały się one na świeżym powietrzy. Jednak pogoda jest dość kapryśna, więc ostatni piątkowy koncert, odbył się w Domu Kultury.

- Mam nadzieję że mimo zmiany miejsca, uda się zachować niezwykły przekaz - mówiła prowadząca koncert Paulina Gralik.

Podczas koncertu wystąpili: Agnieszka Tarnowska oraz Łukasz Walczak. Wykonali utwory z musicalu pt. „Upiór w operze”.

- To najdłużej grany musical, najbardziej dochodowy. Uwielbiany przez publiczność. Chciałbym przekazać swoją miłość do niego - mówił Łukasz Walczak.

Utwory spodobały się także golubskiej publiczności, która dwukrotnie prosiła o bis.

- Fenomen „Pejzaży z piosenką”, wcześniej koncertów akustycznych „Na dwa serca” polega na tym, iż na scenie pojawiają się bardzo młode osoby, które mogą zaprezentować swój talent szerszej publiczności. Zwyczajni - niezwyczajni ludzie, którzy dziś występują na golubskiej, a już za chwilę możliwe, że na największych światowych scenach. Kolejny koncert planowany jest na 31 sierpnia na Zamku Golubskim - informuje Dom Kultury.

W Ośrodku Chopinowskim w Szafarni kontynuowany jest cykl koncertów organizowanych przez Fundację Chopin w Ogrodzie Sztuk działającą przy placówce. W każdą niedzielę wakacji o godz. 12 rozpoczynają się recitale fortepianowe. W ten weekend zagrał Maciej Pabich. Wystąpią jeszcze: Jakub Kazieczko - 21 sierpnia i Adam Kośmieja - 28 sierpnia. Wstęp bezpłatny.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym, przygotowywaniem relacji, przeprowadzaniem interwencji. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, przygotowując informację o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się przygotowywać informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.