Muzyka dla ducha. Ruch dla ciała

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
(PA, DD)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Muzyka dla ducha. Ruch dla ciała

(PA, DD)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Na odrobinę rekreacji, zabawy i kultury liczyć możemy w wolne dni. Dokąd warto się wybrać? Nie wiesz? Już podpowiadamy.

Niedziela będzie świętem dla miłośników jazdy na rowerach terenowych.

Mazovia MTB Marathon to wyścig, który po raz pierwszy w Grudziądzu organizuje znakomity kolarz Cezary Zamana.

Chętni - każdy może dołączyć - ścigać się będą ścieżkami Lasu Rudnickiego oraz Nadleśnictwa Jamy. Dla dorosłych zaplanowano cztery trasy liczące od 10 aż do 78 kilometrów. Dla dzieci natomiast będą krótkie wyścigi na terenie Klubu Sportowego Stal w Mniszku. Startować mogą nawet maluchy na rowerkach biegowych! Wyścigi na zwykłych jednośladach zaplanowano dla dzieci od 4 do 8 roku życia.

Miejscem startu i finiszu wszystkich wyścigów będzie obiekt KS Stal w Mniszku. Tutaj zapisy prowadzone będą w niedzielę, w g. 8-11.30. Wcześniej zapisać się można na www.mazoviamtb.pl Pierwsze starty w niedzielę od g. 10.20. Najmłodsze dzieci startują bezpłatnie. Starsze i dorośli muszą uiścić opłaty startowe od 10 do 80 zł.

Kto od ścigania się na rowerach, woli posłuchać muzyki, ten w weekend będzie miał ku temu okazję.

Uroczo zapowiada się koncert, którego w sobotę, o g. 11 posłuchać będziemy mogli w „Fado Cafe” przy ul. Reja. Wystąpią dzieci, które od kilku dni w szkole w Węgrowie uczą się śpiewu na zajęciach prowadzonych przez Macieja Gburczyka oraz Daniela Grzybowskiego. Wstęp wolny.

Hity z operetek i pieśni neapolitańskie zabrzmią w sobotę o g. 19 w parku miejskim przy ul. Hallera. Wykonają je sopranistka Maria Malinowska, tenor Marcin Pomykała i Zbigniew Kulwicki - baryton przy akompaniamencie pianistki Emilii Grażyńskiej-Stefanowicz. Koncert rozpocznie się o g. 19. Wstęp wolny. W przypadku niepogody impreza odbędzie się w teatrze.

Zespół disco-polo Verdis będzie gwiazdą „Wakacyjnych połowinek” gminy Grudziądz. Festyn z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych rozpocznie się w sobotę o g. 16.30 w Ośrodku Wypoczynkowym „Delfin” w Białym Borze.

Autorzy: (PA, DD)

(PA, DD)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.