Muzyczny jubileusz, czyli święto rocka progresywnego w Gniewkowie

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki

Muzyczny jubileusz, czyli święto rocka progresywnego w Gniewkowie

Dariusz Nawrocki

Warto już dziś zaplanować sobie pierwszy weekend lipca tak, aby spędzić go w Gniewkowie. Odbędzie się tu bowiem niezwykły festiwal. Już po raz 10.

- Zależy nam na tym, żeby na naszej imprezie świetnie czuli się fani rocka progresywnego. Chcemy jednak również zarażać tą muzyką tych, którzy nigdy wcześniej jej nie słyszeli - tłumaczył mi przed laty Sławomir Bożko, jeden z pomysłodawców Festiwalu Rocka Progresywnego w Gniewkowie.

Mnie przekonał i zaraził. Dziesięć lat temu nie wiedziałem, czym jest rock progresywny. Od kilku lat przyjeżdżam na festiwal już nie tylko jako fotoreporter (patronat nad imprezą „Pomorska” ma od samego jej początku), ale przede wszystkim jako coraz większy fan tego stylu muzycznego.

- Z roku na rok na imprezie pojawia się też coraz liczniejsza publiczność, a na scenie występują coraz większe gwiazdy. Jedno pozostaje niezmienne - bezpłatny wstęp na festiwal.

Tegoroczna impreza zapowiada się rewelacyjnie. Odbędzie się w dniach 1-3 lipca. - Piątkowy wieczór wypełni specjalny koncert z okazji X-lecia powstania tarnowskiej formacji AnVision, która do Gniewkowa zawita ze swymi muzycznymi przyjaciółmi. Będzie to wyjątkowy występ, a na scenie pojawią się zarówno obecni, jak i byli członkowie zespołu oraz liczne grono gości specjalnych - zdradza Jan „Yano” Włodarski, sekretarz Stowarzyszenia Inicjatyw Niezależnych „Progres”.

W pozostałe dwa festiwalowe wieczory swe koncerty zaprezentują w kolejności alfabetycznej:

Gościem specjalnym festiwalu będzie Władysław „Gudonis” Komendarek, członek legendarnej ex-grupy progresywnej Exodus. - Całość będzie miała godną jubileuszu oprawę, jakiej jeszcze w Gniewkowie nie było - przekonuje „Yano”.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.