Muzycznie, tanecznie, aktywnie: gmina Osielsko zaprasza na wakacje 2021. Moc atrakcji gwarantowana

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Marta Mikołajska

Muzycznie, tanecznie, aktywnie: gmina Osielsko zaprasza na wakacje 2021. Moc atrakcji gwarantowana

Marta Mikołajska

Gminny Ośrodek Sportu i Rekrecacji wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Osielsku zapraszają mieszkańców w każdym wieku do wspólnej zabawy. Rękodzielnicze warsztaty, zajęcia muzyczne i plastyczne, rajdy rowerowe i festyn z okazji powitania lata - to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na najbliższe miesiące.

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Osielsku zaprasza na powitanie lata 2021. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 27 czerwca, ok. godz. 13 na stadionie przy ul. Bydgoskiej w Żołędowie. Jak zapowiada Żanetta Kaźmierczak, dyrektor GOSiR w Osielsku, wydarzenie kierowane jest do osób w każdym wieku.

Osielsko: aktywne wakacje z GOSiR

- Zależy nam, żeby było rodzinnie - sportowo, muzycznie i tanecznie. Myślę, że po tej pandemii każdy z nas potrzebuje chwili oddechu. I to jest nasz główny cel: spotkać się i miło spędzić czas na świeżym powietrzu - mówi Żanetta Kaźmierczak.

Na najmłodszych będzie czekał clown. Będzie też m.in. pokaz iluzjonisty i bańki mydlane. Trwają jeszcze ostatnie szlify nad opracowaniem programu. Dla dorosłych zaplanowano np. aerobik na powietrzu i nordic walking. Dodatkowo, na miejscu Koło Gospodyń Wiejskich będzie oferowało swoje własne wyroby.

Sportowych wydarzeń możemy spodziewać się w gminie Osielsko przez całe wakacje.

- Jako Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji przez cały czas działamy intensywnie w zakresie sportu. Teraz, kiedy obostrzenia są luzowane, mamy możliwość organizacji wydarzeń na świeżym powietrzu. Planujemy co 2-3 tygodnie zapraszać mieszkańców na takie sportowe imprezy na terenie gminy. Na pewno będą rajdy rowerowe czy zawody nordic walkig. Zależy nam, by aktywizować osoby w różnym wieku, tak też zamierzamy przygotować naszą ofertę - mówi Żanetta Kaźmierczak.

Jak zapowiada, świeże informacje będą się pojawiały na bieżąco na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Osielsku: www.gosir.osielsko.pl oraz na Facebooku.

Atrakcji nie zabraknie także w Gminnym Ośrodku Kultury w Osielsku.

- Oprócz GOK, w każdej miejscowości mamy świetlicę, w której instruktorzy prowadzą zajęcia i warsztaty. W każdej z placówek odbędą się półkolonie dla dzieci. Staramy się, żeby były to atrakcje wyjazdowe, żeby dzieci miały okazję coś przeżyć, zobaczyć, żeby każdy dzień był dla nich przygodą. Zwłaszcza teraz, po długiej izolacji, młodzież jest tego spragniona - mówi Marek Manuszewski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Osielsku.

Dodatkowo, jak zapowiada nasz rozmówca, na uczestników będą czekały zajęcia z profilaktyki antyalkoholowej, antynikotynowej u antynarkotykowej, finansowane z funduszu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Z muzyką na świeżym powietrzu

Zapisy ruszyły w połowie czerwca, a miejsca - znikły jak świeże bułeczki. Jak przyznaje dyrektor GOK, w ciągu dwóch godzin od rozpoczęcia rejestracji listy zostały wypełnione. Podkreśla jednocześnie, nie oznacza to końca atrakcji, jakie będą czekały na mieszkańców w ciągu wakacji. Przez całe lato w placówkach GOK będą organizowane warsztaty m.in. plastyczne, modelarskie, garncarskie. Po zdjęciu części obostrzeń reaktywowane zostały niektóre z 16 kół zainteresowań, w tym karate, fitness i sekcja bokserska. Wszystkie zajęcia ruszą we wrześniu.

Nie zabraknie też zabaw na świeżym powietrzu z muzyką na żywo.

- Jesteśmy w trakcie przygotowań koncertu zespołu Własny Port, który odbędzie się w sobotę, 31 lipca w amfiteatrze przy świetlicy w Niemczu. Tuż obok znajduje się park, który ma kształt róży wiatrów. Myślę, że to doskonała lokalizacja koncertu szant - zapowiada Marek Manuszewski.

Dodatkowo, w niedzielę, 20 czerwca o godz. 19 na placu przed świetlicą w Maksymilianowie odbędzie się festyn na powitanie lata. Gwiazdą wieczoru będzie duet akordeonowy Bayan Brothers.

- Będziemy się starali także uruchomić scenę, przy której będą mogły odbywać się spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich czy klubu seniora. Kluby seniora działają przy każdej świetlicy, liczą 20-25 osób, ten przy GOK - ok. 65 osób. O nich też nie zapominamy. Planujemy zorganizować dla nich wycieczki - zapowiada dyrektor GOK w Osielsku.

Marta Mikołajska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.