Mundurowy znieważony? Konflikt w policji

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Gdesz
Łukasz Ernestowicz

Mundurowy znieważony? Konflikt w policji

Łukasz Ernestowicz

Prokuratura zajęła się doniesieniem jednego z policjantów, który poskarżył się na pracownika cywilnego. Miał on znieważyć funkcjonariusza.

Doniesienie najpierw wpłynęło do komendy miejskiej.

- Potwierdzam. Otrzymaliśmy takie zgłoszenie od jednego z policjantów. Materiały przekazaliśmy do prokuratury rejonowej - odpowiada Marzena Solochewicz-Kostrzewska, rzeczniczka grudziądzkiej policji. - Nie będziemy prowadzić postępowania w tej sprawie, bo nie chcemy być posądzeni o sprzyjanie którejkolwiek ze stron tego sporu.

- Sprawa jest „śliska” - mówi anonimowo jeden z policjantów. - Huczy o niej już cała komenda. Wszyscy wiedzieli, że ta informacja trafi do prasy.

Na czym miało polegać znieważenie? - Chodzi o wulgarne słownictwo, a w zasadzie o jedno wulgarne wyrażenie - odpowiada Marcin Licznerski, zastępca prokuratora rejonowego w Grudzią-dzu. - Na razie badamy, kto miałby poprowadzić dochodzenie w tej sprawie.

Najprawdopodobniej sprawą zajmie się komenda wojewódzka w Bydgoszczy. To pierwszy tego typu przypadek w komendzie w Grudziądzu.

- Nie przypominam sobie podobnej sprawy ani konfliktów między cywilnymi pracownikami a funkcjonariuszami. Przynajmniej w ostatnich latach - mówi nadkomisarz Marzena Solochewicz-Kos-trzewska.

W grudziądzkiej komendzie pracuje ponad 260 mundurowych na etatach. Pracowników cywilnych jest 41.

Łukasz Ernestowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.