Mundurowi pozyskali profesjonalny sprzęt do ratowania życia

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Lawrywianiec
Karolina Rokitnicka

Mundurowi pozyskali profesjonalny sprzęt do ratowania życia

Karolina Rokitnicka

Dzięki wsparciu samorządów rypińscy policjanci wzbogacili się o defibrylator, który będzie służył podczas akcji ratowniczych.

- Defibrylator w sezonie letnim wykorzystywany będzie przez policjantów pełniących służbę na wodach oraz w codziennej służbie przez policjantów rypińskiej drogówki - informuje st. asp. Krzysztof Rogoziński, oficer prasowy KPP w Rypinie.

Zakup sprzętu był możliwy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta. W tym tygodniu samorządowcy - starosta Zbigniew Zgórzyński, burmistrz Paweł Grzybowski i przewodniczącego Rady Miasta Jarosław Sochacki - przekazali defibrylator. Odebrał go komendant insp. Cezary Cosban-Woytycha.

- Na terenie powiatu rypińskiego występuje bardzo dużo jezior. Corocznie w sezonie letnim przebywa nad nimi duża ilość wczasowiczów. O bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą dbają rypińscy wodniacy. Od następnego sezonu policjanci pełniący służbę na wodach w razie potrzeby wykorzystywać będą przekazany defibrylator - dodaje st. asp. Krzysztof Rogoziński.

Jeziora oddalone są od miasta i dlatego tak ważna jest pomoc już oczekiwania na przyjazd służb medycznych.

- W grę wchodzą minuty. Defibrylacja jest jedynym udowodnionym sposobem na powrót rytmu bicia serca do normy. Przy defibrylacji w przeciągu 3 minut szanse przeżycia są na poziomie 70%. Po 10 minutach szanse przeżycia są znikome - wyjaśnia st. asp. Rogoziński.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.