Mróz, Grochola, Wojciechowska, Sapkowski to najpopularniejsi pisarze wśród grudziądzan

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Daniel Dreyer

Mróz, Grochola, Wojciechowska, Sapkowski to najpopularniejsi pisarze wśród grudziądzan

Daniel Dreyer

Remigiusz Mróz, Katarzyna Grochola, Martyna Wojciechowska, Andrzej Sapkowski - to pisarze, z którymi najchętniej spotkaliby się grudziądzanie. Bibliotekarze podsumowali ankietę, którą prowadzili wśród mieszkańców.

Chętni odpowiadali na pytanie z jakim polskim pisarzem chcieliby się spotkać w Grudziądzu. Sondaż przeprowadzono w bibliotekach oraz podczas happeningów w centrum handlowym. Łącznie w badaniu uczestniczyło ponad 700 osób.

Najpopularniejsi autorzy

Wśród autorów kryminałów i pozycji sensacyjnych bezapelacyjnie wygrał Remigiusz Mróz, który zebrał aż 135 głosów - najwięcej ze wszystkich autorów. Drugie miejsce w tym gatunku zajęła Katarzyna Bonda (65 głosów), a trzecie Agnieszka Lingas-Łoniewska (43 głosy).

Co jeszcze wynika z grudziądzkiej ankiety? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.