Można zgłaszać uwagi do nowego planu połączeń w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Mateusz Mazur

Można zgłaszać uwagi do nowego planu połączeń w Bydgoszczy

Mateusz Mazur

W przyszłym tygodniu w Fordonie odbędzie się debata, poświęcona nowemu układowi komunikacyjnemu w naszym mieście.

Spotkanie ma odbyć się 17 lutego o godzinie 18 w kinie Jeremi przy ulicy Berlinga. Wówczas nowy układ transportu publicznego w Bydgoszczy będzie działał dokładnie miesiąc. To będzie doskonała okazja, by dokonać pierwszych podsumowań i analiz, w sprawie funkcjonowania komunikacji.

Miejsce spotkania nie jest wybrane przypadkowo. To właśnie w ostatnim czasie mieszkańcy Nowego i Starego Fordonu mieli sporo uwag do zmian, jakie wprowadzili od 16 stycznia drogowcy. Głównie dotyczyły one zmiany kursowania linii autobusowej 83, która obecnie kursuje z osiedla Tatrzańskiego do Czyżkówka i nie wjeżdża już w aleje kard. Wyszyńskiego, Powstańców Wielkopolskich i Adama Mickiewicza. Sporo osób również neguje likwidację linii 84. Oba postulaty z pewnością zostaną przytoczone przez mieszkańców, choć drogowcy kilka dni temu oficjalnie stwierdzili, że ich przywrócenie do siatki połączeń w taki zakresie, jak proponują bydgoszczanie, kosztowałoby około 13 milionów złotych rocznie.

Podczas debaty spodziewane są również rozmowy, w sprawie funkcjonowania linii dojazdowych na terenie Fordonu (obecnie kursują one po bardzo długich trasach) oraz zmian w rozkładach jazdy.

Organizatorami spotkania są rady osiedli Nowy i Stary Fordon oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego. Swój udział w debacie potwierdził Rafał Grzegorzewski, wicedyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.