Można się dobrze bawić, a przy okazji czegoś nauczyć

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Mlodecka

Można się dobrze bawić, a przy okazji czegoś nauczyć

Jolanta Mlodecka

Policjant z Radziejowa odwiedził dzieci w Radziejowskim Domu Kultury. Rozmawiali o wakacyjnych zagrożeniach a także o pracy mundurowych.

To, że programy wakacyjnych zajęć zawierają propozycję spotkań z policjantami - a szerzej: ze służbami mundurowymi, m.in. strażakami, czy leśnikami, jest praktykowane od kilku już sezonów. Z dobrym skutkiem, bo spotkania te nie tylko uczą dzieci odpowiednich zachowań, ale też bawią.

Takie spotkanie zorganizował też Radziejowski Dom Kultury. Z dziećmi, które uczestniczą tu w zajęciach, spotkał się asp. szt. Wojciech Sobiecki. Mowa była o aktualnych obecnie zagrożeniach wakacyjnych. Pan policjant przestrzegał przed „wygłupami” i nierozważnym zachowaniem w trakcie wypoczynku nad wodą. Ostrzegał też przed kontaktami z osobami nieznajomymi, nie tylko w „realu” ale i w internecie.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w tej rozmowie, miały wiele pytań. Interesowały się pracą policjantów, ciekawiło też, jak wygląda wyposażenie do służby.

To było kolejne już spotkanie z dziećmi podczas tegorocznych wakacji. Wcześniej policjant odwiedził dzieci w świetlicach w Nowej Wsi i Zborowcu.

A co jeszcze na wakacje proponuje RDK?

Dziś, 26 bm., godz. 12 - gry stolikowe: warcaby, szachy, chińczyk. Jutro - godz. 13 - turniej tenisa stołowego dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. W czwartek - godz. 13.30 - ekoplastyka: zwierzęta z papierowych talerzyków.

Po weekendowej przerwie - powrót do zajęć, ale już sierpniowych. Także w drugim miesiącu wakacji atrakcji nie zabraknie. Warto tu spędzać czas, nikt się nie nudzi.

Jolanta Mlodecka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.