Można się dobrze bawić, a przy okazji czegoś nauczyć

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Mlodecka

Można się dobrze bawić, a przy okazji czegoś nauczyć

Jolanta Mlodecka

Policjant z Radziejowa odwiedził dzieci w Radziejowskim Domu Kultury. Rozmawiali o wakacyjnych zagrożeniach a także o pracy mundurowych.

To, że programy wakacyjnych zajęć zawierają propozycję spotkań z policjantami - a szerzej: ze służbami mundurowymi, m.in. strażakami, czy leśnikami, jest praktykowane od kilku już sezonów. Z dobrym skutkiem, bo spotkania te nie tylko uczą dzieci odpowiednich zachowań, ale też bawią.

Takie spotkanie zorganizował też Radziejowski Dom Kultury. Z dziećmi, które uczestniczą tu w zajęciach, spotkał się asp. szt. Wojciech Sobiecki. Mowa była o aktualnych obecnie zagrożeniach wakacyjnych. Pan policjant przestrzegał przed „wygłupami” i nierozważnym zachowaniem w trakcie wypoczynku nad wodą. Ostrzegał też przed kontaktami z osobami nieznajomymi, nie tylko w „realu” ale i w internecie.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w tej rozmowie, miały wiele pytań. Interesowały się pracą policjantów, ciekawiło też, jak wygląda wyposażenie do służby.

To było kolejne już spotkanie z dziećmi podczas tegorocznych wakacji. Wcześniej policjant odwiedził dzieci w świetlicach w Nowej Wsi i Zborowcu.

A co jeszcze na wakacje proponuje RDK?

Dziś, 26 bm., godz. 12 - gry stolikowe: warcaby, szachy, chińczyk. Jutro - godz. 13 - turniej tenisa stołowego dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. W czwartek - godz. 13.30 - ekoplastyka: zwierzęta z papierowych talerzyków.

Po weekendowej przerwie - powrót do zajęć, ale już sierpniowych. Także w drugim miesiącu wakacji atrakcji nie zabraknie. Warto tu spędzać czas, nikt się nie nudzi.

Jolanta Mlodecka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.