Można rozpocząć studia licencjackie lub magisterskie na wiosnę

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Można rozpocząć studia licencjackie lub magisterskie na wiosnę

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Mimo że to środek roku akademickiego, uczelnie prowadzą nabór chętnych na studia. Z rekrutacją dla przyszłych magistrów rusza UTP.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy proponuje studia II stopnia niemal na wszystkich kierunkach. Rekrutacja rozpocznie się w najbliższy wtorek, 1 marca. - Ustalamy taki termin, aby studenci kończący 3,5-letnie studia I stopnia mogli płynnie przejść na stopień II - wyjaśnia dr Mieczysław Karol Naparty, rzecznik uczelni.

UTP przyjmuje chętnych zarówno na studia stacjonarne, jak i zaoczne. Do wyboru jest m.in. budownictwo, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, transport, elektronika i telekomunikacja, informatyka stosowana, biotechnologia, rolnictwo czy ochrona środowiska. Nabór trwa do 23 marca. Na niektóre kierunki zostaną przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne. Oprócz zarejestrowania się kandydat musi też złożyć wymagane dokumenty w punkcie rekrutacyjnym przy al. Kaliskiego 7.

D0 9 marca zainteresowani przyjmowani są na fizykę techniczną i informatykę stosowaną na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Są to studia II stopnia stacjonarne. To też termin składania dokumentów. Ogłoszenie wyników planowane jest na 10 marca.

W poniedziałek Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy kończy natomiast przyjmowanie zapisów na moduł kształcenia nauczycieli. Ta oferta skierowana jest do studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych II stopnia, którzy uczą się na kierunkach niepedagogicznych nienauczycielskich UKW. - Moduł ten daje absolwentowi możliwość podjęcia pracy w szkole - wyjaśnia Małgorzata Jendryczka, rzecznik uczelni.

Rekrutacja na studia, które rozpoczynają się na wiosnę trwa na uczelniach niepublicznych.

- W ofercie mamy studia licencjackie, magisterskie oraz podyplomowe - informuje Magdalena Karpińska, pełnomocnik kanclerza ds. PR Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy. - Proponujemy m.in. kierunki z obszaru finansów, bezpieczeństwa wewnętrznego, zarządzania, designu, prawa i psychologii.

Nabór prowadzi WSB w Toruniu. Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy rekrutuje na wszystkie kierunki. Na chętnych czeka też Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, która proponuje kilkadziesiąt obszarów studiów. Nabór trwa w Bydgoskiej Szkole Wyższej. Miejsca czekają tu m.in. na licencjackiej administracji, kosmetologii, bezpieczeństwie narodowym.

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.