Można pospacerować, można zagrać we frisbee żeby lepiej poznać łódzkie parki

Czytaj dalej
MM

Można pospacerować, można zagrać we frisbee żeby lepiej poznać łódzkie parki

MM

W najbliższą niedzielę, 7 lipca, będzie można lepiej poznać łódzkie parki: Baden Powella i 3 Maja. Na cykl spacerów i grę miejską zaprasza seniorów (i nie tylko)Oddział ds. Expo 2024 Urzędu Miasta Łodzi.

Celem spotkań, podczas których spacerowicze zawitają do Parku Staszica i Matejki (14 lipca) oraz powtórnie do Parku Baden Powella i 3 Maja (28 lipca) będzie przybliżenie uczestnikom idei wystawy Expo Horticultural, która ma być zorganizowana w Łodzi w 2024 roku oraz zapoznanie się z historią łódzkich zieleńców.

Ponadto 21 lipca w Parku Staromiejskim zaplanowano grę miejską, która dzięki rozwiązywaniu różnorodnych zadań przybliży uczestnikom historię parku. Na spacery nie trzeba się zapisywać, konieczne jest natomiast zarezerwowanie sobie miejsca w grze miejskiej, można to zrobić pisząc na adres sylwiaciebiada@aplanmedia.pl. Udział jest bezpłatny.

Wielbiciele spacerów mogą też wybrać się na wędrówkę po Lesie Łagiewnickim. Odbędzie się ona 10 lipca, organizuje ją Leśnictwo Miejskie. Podczas spaceru przewodnicy przybliżą życie tamtejszych zwierząt oraz wskażą właściwości lecznicze roślin. Zajęcia mają na celu ukazanie bioróżnorodności lasu i jego ważnej roli w naszym życiu.

Zapisy pod numerem (42) 659-02-49 wew. 18 bądź edukacja@las.lodz.pl. Zbiórka o godz. 10 przed wejściem do siedziby Leśnictwa Miejskiego (ul. Łagiewnicka 305).

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.