Można kłamać, oni wierzą! [komentarz]

Czytaj dalej
Fot. Alik Keplicz
Hanka Sowińska

Można kłamać, oni wierzą! [komentarz]

Hanka Sowińska

Polska murem za Wałęsą - pod takim hasłem KOD organizuje dziś i jutro wiece „poparcia dla prezydenta RP”.

Można kłamać, oni wierzą! [komentarz]
Filip Kowalkowski Hanka Sowińska, autorka komentarza.

Ciekawa jestem wieku tych, którzy pojawią się na manifestacji. Jeśli mają na karku trzy krzyżyki z okładem, to w latach prezydentury Wałęsy liczyli naście lat. O tym, co działo się za jego panowania, wiedzą tyle, ile przeczytali lub im rodzice powiedzieli. Starsi na własnej skórze doświadczyli rządów człowieka opozycji, który wtedy najchętniej wspierał „lewą nogę”. Ci, którzy w sierpniu 1980 r. spali w stoczni na styropianie, a w stanie wojennym i kolejnych latach trafili do więzienia bądź „internatów”, w prezydencie nie znaleźli oparcia.

Tych na wiecu na pewno nie będzie. Co z pozostałymi? Wielkodusznie przebaczają „Bolkowi” (pewnie jakaś ich część), reszta jest z gatunku tych, którzy kłamstwa nazywają przeinaczaniem, a donoszenie do SB za pieniądze - błędem młodości. Wałęsa na swój temat wypowiedział (napisał) Himalaje kłamstw. Ale lud to łyka, nie wiedząc, że tylko prawda jest ciekawa.

Hanka Sowińska

Zawodowe zainteresowania: zdrowie, medycyna, organizacja ochrony zdrowia, historia medycyny; historia ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dziejów Bydgoszczy; udział w pracach różnych gremiów, których zadaniem jest ocalenie tego, co prof. Gerard Labuda nazywał "strumieniem wieków".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.