Mózg Festival z szansą na wyróżnienie

Czytaj dalej
Fot. materiały Mózg Festival
Joanna Pluta

Mózg Festival z szansą na wyróżnienie

Joanna Pluta

Impreza, która w Bydgoszczy ma swoją długą tradycję, a która ma już za sobą także stołeczny wątek może zostać wydarzeniem roku.

Nagroda O przyznawana przez O.pl Polski Portal Kultury wyróżnia istotne zjawiska w świecie polskiej kultury, a szczególnie takie, które w jakiś sposób wykraczają poza konwencje i schematy.

W tym roku na listę nominowanych do nagrody wydarzeń trafił jedenasty już Mózg Festival, który odbył się jesienią równolegle w Bydgoszczy i Warszawie. Impreza została stworzona przez Stowarzyszenie Artystyczne Mózg w Bydgoszczy. To dokładnie Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych.

Mózg Festival to spotkanie artystów tworzących i poruszających się we wszystkich rejonach muzyki współczesnej, sztuki performance oraz audio i wideo instalacji, w których muzyka odgrywa istotną rolę. Do udziału w festiwalu zapraszani są artyści z całego świata, gdyż jednym z jego założeń jest wielokulturowość oraz prezentacje sprzyjające poznawaniu i rozumieniu wieloaspektowości kultur - czytamy w opisie.

Oprócz bydgoskiego festiwalu na liście nominowanych w kategorii „Wydarzenie roku 2015” znalazły się jeszcze między innymi 3. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy Materia Prima w Teatrze Groteska w Krakowie, 4. Warsaw Dance Days w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie oraz - co ważne dla naszego regionu - wystawa Przełom / Architektura w Polsce po 1989 roku zorganizowana w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu.

„O.pl pragnie zwrócić uwagę opinii publicznej na zjawiska w istotny sposób kształtujące polską kulturę. Portal docenia zwłaszcza przedsięwzięcia wchodzące w dialog z rzeczywistością społeczną oraz tradycją artystyczną, naruszające status quo” - czytamy na stronie O.pl.

Jeśli chcecie, by bydgoski festiwal lub toruńska wystawa zwyciężyły, do 7 lutego macie czas, by zagłosować w plebiscycie. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej O.pl oraz na jej profilu na Facebooku.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.