Możesz mieć wpływ na to, jak miasto powinno się rozwijać

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodecka
Jolanta Młodecka

Możesz mieć wpływ na to, jak miasto powinno się rozwijać

Jolanta Młodecka

Opracowywana jest strategia rozwoju miasta Radziejów do 2022 roku. To dokument, wyznaczający kierunki rozwoju miasta i sposoby finansowania celów.

W jakim kierunku rozwijać się będzie Radziejów? Jakie inwestycje trzeba realizować, by mieszkańcom żyło się lepiej, wygodniej i bezpieczniej? Skąd wziąć pieniądze na realizację zaplanowanych zadań? Odpowiedzi na te pytania są podstawą opracowania strategii miasta na najbliższe lata.

- Chcemy w Radziejowie kontynuować inwestycje dotyczące infrastruktury, budowy kanalizacji, nowych ujęć wody, remontów dróg i ulic, wybudować ścieżkę rowerową. Tego, co poprawi i ułatwi życie naszym mieszkańcom - twierdzi burmistrz Sławomir Bykowski. - Czeka nas realizacja programu dotyczącego niskiej emisji, czyli eliminacji źródeł emitujących szkodliwe gazy.

Budowa infrastruktury - kanalizacji, wodociągu, a przede wszystkim nowego ujęcia wody i stacji uzdatniania, to inwestycyjne priorytety władz miasta.

Innym, ważnym zadaniem jest rewitalizacja centrum miasta. To nowy projekt, właśnie opracowywany. - Zbieramy informacje służące przeprowadzeniu diagnozy weryfikującej, czy na terenie Radziejowa znajdują się obszary spełniające kryteria obszaru zdegradowanego. Naszym zdaniem miejscem na przeprowadzenie rewitalizacji jest na przykład Rynek. Mamy tu budynek komunalny, który można będzie remontować, przystosować go do nowych potrzeb.

W związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi opracowania strategii burmistrz zaprasza mieszkańców na spotkanie. Zaplanowano je w urzędzie miasta na czwartek, 19 maja, początek o godz. 12.30. Burmistrz liczy na współpracę w zakresie wspólnej oceny potencjału miasta, najważniejszych problemów obecnie występujących oraz preferowanych kierunków rozwoju.

Jednocześnie przypominamy, że w tym samym dniu, 19 bm., o godz. 11 w urzędzie miasta będzie spotkanie otwarte w ramach konsultacji społecznych dotyczących rewitalizacji.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.