Motywują młodych ludzi do działania

Czytaj dalej
Fot. Stowarzyszenie dorośli-dzieciom
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Motywują młodych ludzi do działania

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Przez tydzień w Sępólnie odbywało się seminarium organizowane przez Stowarzyszenie „Dorośli - Dzieciom”.

25 uczestników reprezentujących organizacje działające na rzecz młodzieży z Łotwy, Hiszpanii, Estonii, Grecji, Węgier, Finlandii, Bułgarii, Turcji, Niemiec i Polski spotkało się, by dowiedzieć się, czym są projekty wymiany młodzieży. Jest to specyficzny projekt polegający na tym, że młodzież z kilku krajów spotyka się w jednym miejscu i realizuje wspólnie zaplanowane wcześniej zadania, rozmawia na ważne dla nich tematy. Podczas wymian to właśnie młodzież jest motorem działań. To młodzi ludzi planują projekt, dzielą się zadaniami, obowiązkami, sami realizują to, co zaplanowali i sami wyciągają wnioski. Wymiany młodzieży dają młodym ludziom szansę na realizację własnych, oryginalnych pomysłów. W ubiegłych latach Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” realizowało w Sępólnie dwa projekty. Ostatni projekt dotyczył różnorodności kulturowej oraz dziedzictwa narodowego. Młodzież, wykorzystując techniki rękodzieła artystycznego, zastanawiała się nad wartościami, które są - z jednej strony różne w innych kulturach, z drugiej zaś łączą a nie dzielą, pozwalając na budowanie społeczeństwa europejskiego opartego na tolerancji, poszanowaniu drugiego człowieka, różnych kultur i odmiennych poglądów.

Wszystko odbywało się pod okiem trenerów: Ieva Grundsteine z Łotwy i Antonio Benaches z Hiszpanii, odpowiedzi szukali uczestnicy seminarium.

- Uczestnicy projektu wyjechali z Sępólna z głowami pełnymi pomysłów, z pięknymi wspomnieniami naszego - według nich - przepięknego miasta i motywacją, żeby realizować działania na rzecz młodzieży i małymi kroczkami budować lepszą przyszłość dla nas wszystkich - podsumował spotkanie w Sępólnie Daniel Wargin.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

obniżka -50% na Czarny Weekend

30-dniowy dostęp do Gazety Pomorskiej online

14,50 29,00

Czarny weekend trwa! Do 29.11 kup prenumeratę cyfrową za połowę ceny i ciesz się dostępem do aktualnego wydania gazety bez wychodzenia z domu.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.