Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Motywują kolegów do nauki. Mają czas na swoje pasje

Stypendystka z gimnazjum w Stobnie  Dominika Przybylska odebrała gratulacje od burmistrza Tadeusza Kowalskiego. Fot. Archiwum UG Stypendystka z gimnazjum w Stobnie Dominika Przybylska odebrała gratulacje od burmistrza Tadeusza Kowalskiego.
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Najlepiej uczący się uczniowie z gminy Tuchola dostali stypendia od burmistrza. To było miłe spotkanie w ratuszu i okazja do rozmów.

- Cieszę się, że mamy takich zdolnych uczniów. Mam nadzieję, że wasze osiągnięcia są zachętą dla koleżanek i kolegów, aby pracowali na coraz lepsze wyniki w nauce - podkreślił burmistrz Tadeusz Kowalski.

Wyróżnieni uczniowie szkół podstawowych otrzymają miesięcznie 111 zł, a gimnazjaliści 185 zł. Stypendia będą wypłacane do czerwca. Jedną ze stypendystek jest Dominika Przybylska z Gimnazjum nr 2 w Stobnie. Jak przyznaje, to już szóste stypendium w jej szkolnym życiu. Co trzeba zrobić, żeby osiągać tak dobre wyniki w nauce?

- Najważniejsza jest systematyczność, praca i poświęcenie. A ja po prostu lubię się uczyć. Uzyskanie stypendium to dla mnie ogromne wsparcie, taki doping do dalszego działania - podkreśla Dominika.

Zapytana o ulubiony przedmiot, odpowiada, iż lubi wszystkie. - Jeśli jednak miałabym wybierać między językiem polskim a matematyką, wybrałabym ten pierwszy. Jestem bardziej humanistką - przyznaje z uśmiechem.

Stypendystka kocha także sport. Jest również laureatką ubiegłorocznej nagrody burmistrza za osiągnięcia sportowe. Lubi biegać. - Najbardziej lubię biegi przełajowe. Stawałam już na podium zarówno w zawodach wojewódzkich, jak i ogólnopolskich. Dużo zawdzięczam mojemu trenerowi Dariuszowi Marcinkowi, który dużo czasu poświęca na moje treningi - zdradza Dominika.

A na co gimnazjalistka przeznaczy swoje stypendium? Opowiada, że nie mam konkretnych planów. Pieniądze wyda na swoje potrzeby. Może na zakup stroju sportowego.

Ze szkół podstawowych stypendia trafiły do Ameli Pobóg-Lenartowicz z S P nr 1 w Tucholi, Dagmary Hoffmann z SP w Legbądzie, Kingi Klafetki, Agaty Lenartowicz, Anny Gliszczyńskiej, Pauliny Pipowskiej, Aleksandry Łyczywek, Aleksandry Jaroch, Oliwii Wiśniewskiej i Jakuba Okrzyńskiego z SP nr 3 w Tucholi.

W kategorii gimnazja stypendia przyznano Zuzannie Majnert, Klaudii Starczewskiej, Wiktorii Ossowskiej, Izabeli Wasiliew, Jakubowi Muzolfowi i Krzysztofowi Budzyńskiemu - wszyscy z Gimnazjum nr 1 w Tucholi. Kacprowi Ossowskiemu, Karolinie Wegner, Dominice Przybylskiej i Julii Kochańskiej - z Gimnazjum nr 2 w Stobnie.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.