Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Motor, który kryje w sobie duszę [zdjęcia]

Orange magic swoją premierę miał we Wrocławiu. Wszystkie jego części zostały wykonane ręcznie. Fot. nadesłane Orange magic swoją premierę miał we Wrocławiu. Wszystkie jego części zostały wykonane ręcznie.
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Jego silnik pochodzi z 1983 roku, a on sam zmienił się nie do poznania. Orange magic był drugi podczas Motocycle Show we Wrocławiu.

Niezwykły motocykl powstawał przez sześć miesięcy w przydomowym warsztacie. Jeszcze pół roku temu był zwykłą maszyną marki harley davidson ironhead. Teraz z wyprodukowanego w 1983 roku jednośladu pozostał tylko silnik i część ramy. - W sumie to zmieniłem w nim niemal wszystko - mówi Dariusz Barczewski, którego pasją jest przerabianie motocykli. - Inspirowałem się istniejącym modelem, który pochodzi z lat czterdziestych. Obecnie kosztuje jakieś 80 tysięcy złotych. To sporo, dlatego postanowiłem sam go zbudować.Orange magic swoją premierę miał podczas targów Motocycle Show, które odbyły się w miniony weekend we Wrocławiu. Jury doceniło oryginalność projektu i tym samym bydgoski motocykl uplasował się na drugim miejscu.

- Pomarańczowy i czarny są kolorami, które charakteryzują harleye - opisuje Barczewski. - Ten motor ma skórzane linki i filtr powietrza, które szyła moja żona.

Bydgoszczanin sam zaprojektował koła, kierownicę, i zbiornik paliwa. A to wszystko robił popołudniami, gdy kończył pracę. - Nie jestem w stanie zliczyć wszystkich godzin, które nad nim spędziłem, ale było warto - dodaje.

Do tej pory Dariusz Barczewski zbudował już sześć unikalnych motorów. Wszystkie noszą imiona i zdobywają nagrody na ogólnopolskich imprezach. Najnowsze dzieło pochodzące z bydgoskiej stajni będzie można zobaczyć pod koniec marca w Poznaniu.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.