Karolina Rokitnicka

Motocyklowe kluby działają dla szpitali

Pokazy jazdy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Fot. UM Pokazy jazdy cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Karolina Rokitnicka

Akcja Motoserce od 2009 roku łączy dobrą zabawę i szczytny cel.

Akcja Motoserce dotarła do naszych powiatów. Pikniki, które łączą dobrą zabawę i zbiórkę krwi, organizują kluby motocyklowe w całym kraju. W miniony weekend impreza odbyła się w Rypinie. W sobotę zapraszamy na zabawę do Golubia-Dobrzynia.

Akcja „Motoserce” to inicjatywa Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych. Jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na brak krwi w polskich szpitalach oraz propagowanie idei krwiodawstwa. By pozyskać jak największą liczbę krwiodawców, akcja poboru krwi połączona jest z organizacją atrakcyjnych imprez rozrywkowych. W tym roku odbywa się już ósma edycja Motoserca. Od 2009 roku pozyskano 22003 litrów krwi.

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że krew jest towarem luksusowym i doskonale wiemy jak bardzo jest nam potrzebna. Wiosna, a szczególnie lato, to czas, gdy brakuje jej najbardziej. Oddając ją regularnie, będziemy mieć moralne prawo oczekiwać jej w nagłych wypadkach. Nasza akcja obejmuje swoim zasięgiem zarówno duże miasta, jak i małe miasteczka. Staramy się dotrzeć do jak największej liczby ludzi, a poprzez swoje działania podnosić świadomość wśród społeczeństwa - informują organizatorzy akcji.

W tym roku imprezy przygotowuje kilkadziesiąt klubów z kraju. W naszym województwie zaangażowało się w nie siedem klubów motocyklowych.

W sobotę dzięki zaangażowaniu motocyklistów z „SZLIF FG” akcja odbyła się w Rypinie. W tym roku zorganizowano ją po raz drugi i połączono z miejskim Piknikiem Rodzinnym. Motoserce ma już spore grono wielbicieli w naszym mieście. Impreza odbyła się na Nowym Rynku. W programie były występy, pokazy jazdy ekstremalnej i konkursy. W Rypinie pozyskano 91 litrów krwi. Oddało ją około 200 osób. Udało się pobić ubiegłoroczny wynik - 72,1 l, który i tak był jednym z najlepszych w Polsce.

W sobotę impreza w ramach Motoserca rozpocznie się o godz. 10 na terenie boiska Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu. Organizuje ją klub Stalowe Tłoki, który uzyskał 3,5 tys. zł dotacji z Urzędu Miasta w ramach konkursu na realizację zadań w zakresie kultury. W programie pikniku jest wystawa zabytkowych motocykli, samochodów i ciągników, a także ich parada po mieście. Swoje zbiory pokażą nie tylko Stalowe Tłoki, ale też Retro-Traktor i VAG Familia. Imprezę uatrakcyjnią konkursy i zabawy dla dzieci i występy artystyczne. W ubiegłorocznej edycji akcji w Golubiu-Dobrzyniu pozyskano 87,3 l krwi. To jeden z lepszych wyników w kraju.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym, przygotowywaniem relacji, przeprowadzaniem interwencji. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, przygotowując informację o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się przygotowywać informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.