Motocykle dają wolność

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Wojciech Alabrudziński

Motocykle dają wolność

Wojciech Alabrudziński

Robert Majewski, komendant włocławskiej Państwowej Straży Pożarnej, bywa na zlotach fanów motoryzacji, pojawił się także na akcji „Motomikołaje”. Tym razem przyjechał harleyem davidsonem.

- Od niedawna jestem właścicielem tego motocykla - mówi komendant. - Wcześniej jeździłem hondą, ale zmieniłem pojemność. To taki „road king”, waży trzysta kilogramów, ale nieźle się prowadzi. Bardzo dobry na polskie drogi, dobrze się układa w tak zwanych winklach.

Robert Majewski ma jeszcze jawę CZ 350 z 1983 roku i od czasu do czasu jej dosiada: - Motocykle dają wolność. Korzystam z nich w wakacje, weekendy, czasami po pracy. Warto gdzieś dalej pojechać, na spokojnie przemyśleć pewne sprawy. Być może na nowym nabytku pojadę na zlot harleyów? W tym roku zorganizowano go w Austrii. Jeszcze nie wiem, gdzie będzie w przyszłym roku.

Ale nie tylko motocykle interesują Roberta Majewskiego:

- Mam jeszcze starego terenowego UAZ-a - zdradza pan Robert. - Pojechać gdzieś dalej, w teren, to jest fajna zabawa. Nabyłem go jakiś czas temu.

UAZ wykorzystywany był niegdyś w warszawskiej policji. Warto dodać, że pojazd pomalowany jest w charakterystyczną panterkę, a ma już prawie trzydzieści lat. - Zrobiłem w nim małą przeróbkę, zmieniłem silnik na czterocylindrowy diesel - mówi Robert Majewski. - To nic wielkiego, zresztą w oryginalnych wozach także były montowane podobne silniki.

Na włocławskich zlotach volkswagenów komendant pojawia się w czerwonym terenowym vw. Ale to już własność toruńskiej straży pożarnej.

Wojciech Alabrudziński

Fotoreporter oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej", serwisów www.pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl. 


Wojciech Alabrudziński od roku 2004 odpowiada głównie za materiały fotograficzne z Włocławka i regionu. Przez kilkanaście lat współpracy na stronach i w internecie ukazało się tysiące zdjęć. Materiały dotyczą m.in. spotkań, wizyt, pokazów, koncertów, dożynek, rocznic, wypadków, zdarzeń losowych, otwarć, podsumowań, konferencji, konkursów, studniówek, świąt i innych wydarzeń okolicznościowych. Dużą część „łowów” foto stanowią zdjęcia z imprez sportowych na stadionach, boiskach i halach.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.