Most w Bydgoszczy i tak dopiero za rok [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski/Tomasz Czachorowski
Agata Kozicka

Most w Bydgoszczy i tak dopiero za rok [zdjęcia]

Agata Kozicka

Pieniądze na remont mostu na ul. Mińskiej już wprawdzie są, ale rozpocznie się najwcześniej pod koniec tego roku.

Kilka dni temu ratusz z radością obwieścił, że w związku z dofinansowaniem do remontu ul. Grunwaldzkiej, które naszemu miastu udało się uzyskać, będziemy mieli w tym roku pieniądze na cały szereg innych inwestycji, w tym - na gruntowny remont mostu na ul. Mińskiej.

Po naprawie zakaz dla ciężarówek

Przypomnijmy, na razie dokonano na moście naprawy, która pozwoliła na otwarcie mostu dla ruchu samochodowego. Nie całego jednak. Na most nie zezwolono wjeżdżać ciężarówkom z uwagi na kiepski stan obiektu.

Gruntowny remont zaplanowano wstępnie na przyszły rok z uwagi na konieczność zaplanowania tego wydatku w budżecie. Pula na inwestycje, jaką możemy dodatkowo wydać w tym roku, trafi jednak i na tę inwestycję.

Najpierw projekt. Remont i tak za rok

- To jednak nie znaczy, że remont uda się w tym roku przeprowadzić - zaznacza Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy zarządu dróg. - Najpierw będzie przetarg na projekt. Potem trzeba będzie na niego poczekać. Następnie przetarg na wykonawcę. W najlepszym razie jeszcze w tym roku remont się rozpocznie, ale bardziej prawdopodobne, że prace ruszą dopiero w przyszłym roku.

Agata Kozicka

Zajmuję się w pracy tematyką drogową, komunikacją, transportem - drogowym, kolejowym i lotniczym. Jestem poza tym miłośniczką roweru, ekologicznego i zdrowego (co zwykle idzie w parze) stylu życia i też o tych sprawach piszę dla Gazety Pomorskiej. A do tego od dzieciństwa fotografuję i również w ten sposób relacjonuję wydarzenia. Kocham Bydgoszcz, moje miasto rodzinne, chociaż uwielbiam podróżować! I wprawdzie ciągle coś drażni mnie w Bydgoszczy, widzę, że czegoś tu brakuje, że czasem wkurza mnie, że tutaj "para idzie w gwizdek", to z końca świata wrócę i tak do Bydgoszczy!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.