Most nad Wisłą w Grudziądzu czeka duży remont

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Most nad Wisłą w Grudziądzu czeka duży remont

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Trwa przygotowanie projektu. Roboty planowane są na 2017 r.

Most jest na bieżąco konserwowany, ale ze względu na stan techniczny wymaga kompleksowego remontu. Do przeprowadzenia tych robót właśnie przygotowuje się spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

Szczegóły dotyczące zakresu robót powinny być znane w ciągu najbliższych miesięcy.

- We wrześniu upływa termin opracowania dokumentacji projektowej związanej z remontem przęseł, wykonaniem zabezpieczenia antykorozyjnego i wymiany skorodowanych elementów mostu - informuje „Pomorską” Ewa Symonowicz-Ginter z zespołu prasowego PKP PLK. Kiedy ruszą prace? Wstępnie mówi się, że latem 2017 roku. Te termin jest jednak niepewny, ponieważ dopiero w projekcie zostanie określony zakres prac, technologia oraz koszt. - Gromadzimy pieniądze. Jeśli to będzie możliwe, będziemy chcieli posiłkować się wsparciem z Unii Europejskiej - dodaje Ewa Symonowicz-Ginter.

Niewykluczone, że korzystając z okazji kolejarze będą chcieli także odnowić torowisko znajdujące się na moście.

- Mamy jeszcze zbyt mało informacji, aby móc uznać, że na czas remontu konieczne będzie wyłączenie obiektu z użytkowania - mówi wiceprezydent Marek Sikora.

Nasi urzędnicy spotkali się już z przedstawicielami PKP PLK w sprawie planowanych prac. W rozmowach udział wzięli także pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która zarządza przebiegającą przez naszą przeprawę drogą krajową nr 16. - Będziemy zabiegać o to, aby w ramach remontu została wykonana iluminacja mostu - dodaje wiceprezydent Sikora.

Radny Michał Czepek chciałby, aby włodarze miasta lobbowali także na rzecz dobudowania przy moście ścieżki rowerowej. Wnioskował o to podczas ostatniej sesji rady miejskiej.

Marek Sikora: - To wymagałoby przebudowy mostu, a PKP planuje jedynie remont.

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.