Most drogowy im. Piłsudskiego w Toruniu czeka remont i rozudowa

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
(AO)

Most drogowy im. Piłsudskiego w Toruniu czeka remont i rozudowa

(AO)

Most drogowy im. Piłsudskiego czeka remont i rozudowa. Firma, która wygra przetarg, będzie miała 18 miesięcy na opracowanie projektu.

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla remontu i rozbudowy starego mostu im. J. Piłsudskiego.

Dokumentacja ma uwzględniać również rozbudowę układu drogowego przy ul. Kujawskiej i placu Armii Krajowej. Drogowcy czekają na oferty do 19 sierpnia.

Wyłoniona w przetargu firma będzie miała 18 miesięcy na opracowanie dokumentacji uwzględniającej oczekiwania zgłoszone podczas wcześniejszych konsultacji społecznych.

- Wszystkie uwagi, pomysły i rozwiązania zostały poddane szczegółowej analizie. Te realne, możliwe do wykonania, znalazły się w specyfikacji technicznej. Jednak możliwość ich realizacji będzie ostatecznie oceniał projektant - zaznacza Rafał Wiewiórski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Drogowcy dodają, że w toku prac nad projektem odbędzie się jeszcze spotkanie informacyjne z mieszkańcami. Będzie można wówczas zapoznać się z wynikami pracy projektantów i wyrazić swoją opinię. Z jakimi uwagami torunian będzie się musiała liczyć firma projektowa?

Ponad 58 procent uczestników wspomnianych konsultacji opowiedziało się za rozdzieleniem ścieżki od chodnika i umieszczeniem ciągu dla pieszych po jednej stronie, a ścieżki rowerowej po drugiej stronie mostu. Ciągi pieszo-rowerowe po obu stronach przeprawy wybrało prawie 42 proc.

Sporą grupę zwolenników uzyskały także propozycje zbudowania zejść z mostu na Kępę Bazarową oraz w kierunku ruin zamku dybowskiego.

Powodzeniem cieszy się także pomysł utworzenia na moście specjalnego tarasu widokowego z lunetami do obserwacji toruńskiej starówki.

Warto dodać, że konsultacje społeczne w sprawie remontu i rozbudowy mostu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Łącznie mieszkańcy wypełnili ponad 3,8 tysiąca ankiet, a w polu swobodnych uwag podzielili się ponad 600 różnego rodzaju propozycjami i sugestiami. O tym, które z nich uda się uwzględnić w projekcie, dowiemy się jednak dopiero za kilka miesięcy.

(AO)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.