Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Morsy uczą nas radości życia. Też możecie!

To było miłe spotkanie przy kawie. Z początkiem sezonu morsy dowiodły, że na wiele ich stać. Po takich kąpielach nic nie jest straszne. Fot. nadesłane To było miłe spotkanie przy kawie. Z początkiem sezonu morsy dowiodły, że na wiele ich stać. Po takich kąpielach nic nie jest straszne.
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Burmistrz Waldemar Stupałkowski spotkał się z sępoleńskimi morsami. Pogratulował sukcesów osiągniętych w roku 2015.

Szczególne podziękowania należały się Leszkowi Kąkolowi za zdobycie na Mistrzostwach Polski Morsów w Pływaniu Ekstremalnym: srebrnego medalu na dystansie 25 m stylem dowolnym oraz na 50 m stylem klasycznym; brązowego medalu na dystansie 25 m stylem klasycznym oraz 50 m stylem dowolnym. Kąkol za te medale dostał tytuł Supermorsa za 2015 r.

Morsy dostały drobne upominki. To było bardzo miłe spotkanie. Sępolanie opowiadali, jak to jest być morsem i oczywiście zachęcali do pójścia ich śladem. Kto wie, może samorządowcy pokażą, że także ci, co większość czasu spędzają za biurkami w ciepłych pomieszczeniach też są odważni i gotowi na ekstremalne doświadczenia.

Morsem można zostać w każdym wieku. Gdy wskakuje się do wody, wszyscy są równi. Nie jest istotne, jakie noszą garnitury, tylko to, czy są w stanie przełamać lęk.

Sępolanie mieli ostatnio okazję podziwiać morsy w akcji. 1 stycznia na Jeziorze Sępoleńskim byli świadkami zimowego szaleństwa sępoleńskich morsów w składzie: Kinga Burczyk, Tomasz Leśniewski i Roman Chajek.

Zabawa odbywała się już po raz trzeci i wzbudziła bardzo duże zainteresowanie i podziw, bo to pasja zdecydowanie oryginalna dla zwykłego człowieka. Pewnie za rok zażywających kąpieli w lodowatej wodzie będzie więcej. Może dołączą także samorządowcy. W Tucholi przykład dał ostatnio starosta Michał Mróz.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.