Morsy też ćwiczą formę przed finałem

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kalinowska
Alicja Kalinowska

Morsy też ćwiczą formę przed finałem

Alicja Kalinowska

Trwają przygotowania do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku finał WOŚP zaplanowano na 10 stycznia. Pieniądze będą zbierane na zakup sprzętu dla oddziałów pediatrycznych i zapewnienie godnej opieki seniorom.

Po raz kolejny do akcji włączą się wąbrzeskie morsy. Zapraszają do wspólnej kąpieli w dniu finału WOŚP.

- Wielu mieszkańców przychodzi oglądać nasze kąpiele, ale chyba trochę boją się dołączyć. Obecnie aura bardzo nam sprzyja. Dlaczego? Bo podczas mrozu mamy jeszcze większą frajdę - mówi Małgorzata Biewald, która koordynuje działania grupy wąbrzeskich morsów. Okazja, aby wskoczyć z nimi do wody będzie 10 stycznia o g. 13. Na plaży będzie można także wrzucić datek na rzecz fundacji WOŚP.

Kąpiel w jeziorze Zamkowym będzie jedyną imprezą wąbrzeskiego finału WOŚP, poza siedzibą sztabu. Ten tradycyjnie mieści się w Wąbrzeskim Domu Kultury.

W tym roku na ulicach miasta będzie kwestowało ponad 30 uczniów wąbrzeskich szkół. Kwesta będzie trwała od g. 9.30 do 13.

Główna impreza w domu kultury rozpocznie się o godz. 15. Będą licytacje, występy dzieci i młodzieży, zespołów muzycznych oraz tanecznych.

Na aukcji będzie można kupić m.in.: obrazy lokalnych artystów, rękodzieło, vouchery do salonów kosmetycznych, fryzjerskich. Nie zabraknie oficjalnych gadżetów WOŚP.

Zaplanowano pokazy kół działających przy WDK i karateków. Na godz. 20 natomiast tradycyjne „Światełko do nieba”.

Wielkoorkiestrową imprezę zaplanowano również w Książkach. Wolontariusze od g. 10 będą kwestowali w Łopatkach, Osieczku i Książkach.

O g. 16 rozpocznie się impreza w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach.

- Osoby, które chcą przekazać jakieś gadżety na aukcję mogą zgłaszać się jeszcze do piątku - mówi Hanna Nowak z GOK-u.

W sztabie w Nowej Wsi Królewskiej (gm. Płużnica) będzie pracowało 50 osób. Kwestować ma 30 wolontariuszy. Część artystyczna, podczas której będzie można obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów rozpocznie się o 15.

Szczegółowy program imprez podamy w piątek.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.