Monika z „Konopy” stypendystką premiera

Czytaj dalej
Fot. II LO im. M. Konopnickiej
Zbigniew Politowski

Monika z „Konopy” stypendystką premiera

Zbigniew Politowski

Licealistka inowrocławskiej „Konopy” została uhonorowana w wyjątkowy sposób.

Monika Noga, uczennica klasy III d lingwistyczno-społecznej w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu, została stypendystką Premiera RP.

Tak prestiżowe wyróżnienie Monika uzyskała dzięki znaczącym osiągnięciom naukowym. W ubiegłym roku szkolnym była między innymi: laureatką Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, laureatką Konkursu Wiedzy o Mediach oraz finalistką Olimpiady Solidarności i finalistką etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

W czerwcu br. Monika Noga została także wyróżniona przez starostę za najwyższą średnią ocen w powiecie inowrocławskim - aż 5,6! Wszystkie te sukcesy pozwoliły sprawiły, że „konopniczanka” otrzymała prestiżowe stypendium.

Do udziału w olimpiadach sympatyczną Monikę przygotowuje Waldemar Wąśniewski, a wychowawczynią klasy jest Agnieszka Kubiak.

Serdecznie gratulujemy Monice i jej opiekunom!

Zbigniew Politowski

Pracę dziennikarską rozpocząłem pod koniec 1983 r. w prasie włocławskiej. W  1987 r. zostałem reporterem inowrocławskiego oddziału  "Gazety Pomorskiej", a w 1994 r. jego kierownikiem. Na początku lat 90. przez krótki okres byłem dziennikarzem działu ekonomicznego "GP". W swoich publikacjach od początku koncentruję  się wokół spraw lokalnych, samorządowych, gospodarczych, społeczno-politycznych, interwencyjnych. Ponieważ moją pasją jest turystyka, chętnie popełniam teksty  prezentujące urodę różnych zakątków Polski, także związane z bliską mi problematyką uzdrowiskową. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.