Małgorzata Goździalska

Monika Berger już przestała być wiceprezydentem Włocławka

Monika Berger już przestała być wiceprezydentem Włocławka Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Zmiany na szczytach władzy we włocławskim ratuszu. Wiceprezydent do spraw gospodarki komunalnej została odwołana ze stanowiska.

Taką decyzję podjął prezydent Marek Wojtkowski. I wczoraj wydał zarządzenie odwołujące Monikę Berger z zajmowanego stanowiska.

Moniki Berger nie było wczoraj w pracy. Ma zwolnienie lekarskie. Czy w tej sytuacji mogła być odwołana? Prezydent Marek Wojtkowski twierdzi, że tak, bo odwołana wiceprezydent nie była zatrudniona w oparciu o umowę o pracę.

Co jest powodem odwołania wiceprezydent Moniki Berger? Prezydent powiedział, że nie tylko względy polityczne, co może sugerować, iż także względy merytoryczne. Ale Marek Wojtkowski oświadczył, że o byłych współpracownikach mówi dobrze, albo wcale.

Przypomnijmy, że Monikę Berger desygnowało na stanowisko wiceprezydenta Prawo i Sprawiedliwość, a ta partia zerwała kilka dni wcześniej umowę o współpracy z Markiem Wojtkowskim (PO).

Kto zostanie powołany na stanowisko wiceprezydenta do spraw gospodarki komunalnej? Dotarły do nas informacje, że może to być kandydat desygnowany przez SLD. Prezydent jednak tego nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył. - Zależy mi na dobrej współpracy z każdym, kto chce pracować na rzecz miasta - powiedział.

Berger sprawowała funkcję wiceprezydenta od grudnia 2014 roku. Wcześniej pracowała w takich instytucjach finansowych, jak ING Bank Śląski, Credit Agricole, Millenium. - Ma duże doświadczenie, jeśli chodzi o zarządzanie - mówił o jej kompetencjach prezydent, gdy obejmowała urząd.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.