Modlitwa o deszcz. Co jeszcze można zrobić, by zatrzymać wodę

Czytaj dalej
Fot. Marek Weckwerth
Marek Weckwerth

Modlitwa o deszcz. Co jeszcze można zrobić, by zatrzymać wodę

Marek Weckwerth

Nadciąga nienotowana od lat susza, które jeszcze bardziej pogłębi ekonomiczne skutki epidemii koronawirusa. Z apelem o modlitwę o deszcz wystąpił nawet abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

„Zwracam się do wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli z apelem o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz. Proszę, aby w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach włączyć tę intencję do naszych modlitw, ufając że Pan Bóg usłyszy nasze prośby" – napisał arcybiskup na stronie internetowej Konferencji Episkopatu Polski.

Zaznaczył, że susza będzie miała negatywny wpływ na produkcję rolną, a w przyszłości na ceny produktów spożywczych oraz zdolności eksportowe naszego kraju.

W zakolu Wisły między Solcem Kujawskim a bydgoskim Fordonem nie zmienia się nic od wielu miesięcy – rozległe piaszczyste łachy wyraźnie wystają nad wodę. Alarmistyczne wieści docierają też z dolin Biebrzy i Narwi. Czytaj więcej o sytuacji w regionie w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

silnamor

Po co modlitwy. NIECH POLSCY ŁAJDACY, NIE WYCINAJĄ I PRZERZEDZAJĄ LASÓW, PARKÓW W MIASTACH. To płuca i naturalny filtr zatrzymujący wodę. Dotyczy to nie tylko Polski. Więcej ugorów, pustyń w miastach - tym gorzej.

misiekle

Nie jestem fachowcem, dlatego od dawna marzy mi się żeby jakiś specjalista wyjaśnił, co się w takim razie z tą całą parującą wodą dzieje ? Przecież rzeki, jeziora, a przede wszystkim morza przez cały czas parują, nawet jeszcze bardziej, ponieważ jest coraz cieplej. No i co się z tą całą parą wodną dzieje, gdzie "ginie", gdzie się skrapla ? Przecież nie "znika" w kosmosie :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.