Modernizują Orion wyłącznie za swoje

Czytaj dalej
Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Modernizują Orion wyłącznie za swoje

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

W ciechocińskim Orionie w ubiegłym roku wybudowano parking, w tym będą budować basen za 1,5 mln złotych. W poniedziałek otwierali nową recepcję.

Na otwarcie nowej recepcji w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowym MSW Orion miał przyjechać Sebastian Chwałek, wiceminister spraw wewnętrznych. Nie dojechał. Szkoda, bo zobaczyłby, jak sanatorium pięknieje i modernizuje się, a wszystko za wypracowane przez placówkę zyski.

- W ubiegłym roku wydaliśmy dwieście czterdzieści tysięcy złotych na budowę parkingu, w tym zmodernizowaliśmy recepcję, co kosztowało dwieście sześćdziesiąt trzy tysiące złotych. Równolegle modernizujemy pokoje, dostosowując je dla osób niepełnosprawnych, a także do obowiązujących standardów. Modernizujemy też systematycznie bazę zabiegową - mówił podczas poniedziałkowej uroczystości dyrektor Edward Gaitkowski, raz jeszcze przepraszając kuracjuszy za uciążliwości związane z remontami.

Na ten rok poprzeczkę inwestycyjną ustawiono wysoko.

- Mamy solankowy basen rehabilitacyjny i saunę, ale kuracjusze chcieliby mieć basen ze słodką wodą i jacuzzi - nie ukrywał dyrektor. - Będziemy taki basen budować. Myślę, że ma szansę powstać w tym roku. Liczymy, że kosztować będzie półtora miliona złotych - liczy dyrektor.

Na tę inwestycję sanatorium także wyłoży własne pieniądze. W głowie dyrektora krążą myśli o kolejnych zadaniach: własnej tężni i placu zabaw.

- Nie zapominamy o załodze, bo to bardzo ofiarny zespół - podkreśla dyr. Gaitkowski. - Wspólnie ze związkowcami zastanowimy się, czy podniesiemy wynagrodzenia, czy uhonorujemy pracowników premiami.

W ubiegłym roku wszyscy pracownicy dostali całkiem przyzwoite premię, co wywołało zazdrość i komentarze w innych placówkach.

W sanatorium obłożenie jest niemal stuprocentowe. Na 324 miejsc w poniedziałek zajętych było 318. Korzystają z tej placówki pacjenci ze skierowaniami Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia i komercyjni. Chwalą dobre położenie blisko parku Tężniowego oraz centrum miasta, miłą atmosferę, dobre wyposażenie i całodobową opiekę lekarską. - Naszym atutem jest też świetna kuchnia - dodaje dyrektor Edward Gaitkowski.

W poniedziałek ks. prałat Grzegorz Karolak, proboszcz ciechocińskiej parafii poświęcił nową recepcję i wyremontowaną kawiarnię Eugenio.

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.