Modernizację drogi 254 czas najwyższy zacząć. I zaczną

Czytaj dalej
Fot. Adam Lewandowski
Adam Lewandowski

Modernizację drogi 254 czas najwyższy zacząć. I zaczną

Adam Lewandowski

Rozpoczynają się konsultacje w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej Brzoza-Mogilno. W Urzędzie Gminy Nowa Wieś Wielka: 27 bm. godz. 14.

Na skrzyżowanie drogi krajowej z drogą wojewódzką nr 254 mieszkańcy Brzozy narzekają od lat. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - oczym już pisaliśmy - zmodernizowała swą drogę w zeszłym roku - od węzła Stryszek do skrzyżowania z trasą 254, ale problem pozostał. Kłopoty sprawia sygnalizacja świetlna i tuż za nią na drodze wojewódzkiej - przejazd kolejowy. Problem rozwiązałby wiadukt, ale na to - GDDKiA tego nie ukrywa - ze względu na koszty - się nie zanosi. Ale problemem dla mieszkańców jest też stan drogi wojewódzkiej. Jezdnia jest zniszczona, pobocza także, o przebudowę tej trasy Brzoza woła od lat.

I mieszkańcy modernizacji tej drogi doczekają. Jeszcze nie w tym roku, ale w nie tak znowu odległej przyszłości...

Właśnie Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczyna konsultacje dotyczące planów rozbudowy tej drogi. - Droga wojewódzka nr 254 łączy Brzozę, Łabiszyn, Barcin i Mogilno - mówi Jacek Piotrowski z ZDW. - Cała trasa liczy blisko 50 kilometrów. Dzięki przebudowie kierowcy z południowej części regionu szybciej i bezpieczniej dotrą do ważnego węzła w Stryszku na planowanej trasie ekspresowej S10 łączącej Bydgoszcz z Toruniem.

Trwają prace nad przygotowaniem koncepcji przebudowy drogi. Dziś spotkanie konsultacyjne odbędzie się w UG w Łabiszynie, jutro w Mogilnie, pojutrze w Dąbrowie, 27 bm. o godz. 14 w gimnazjum w Brzozie, dzień później o godz. 10 w Barcinie. Modernizacja drogi ma być finansowana ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego do 2020 roku.

Adam Lewandowski

Dziennikarz społeczny, zajmujący się interwencjami.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.