Mocne brzmienie w pubie Wlad dla fanów takiego grania

Czytaj dalej
Fot. archiwum zespołu
Maria Eichler

Mocne brzmienie w pubie Wlad dla fanów takiego grania

Maria Eichler

New World Depression - czołowy zespół metalowy z partnerskiego miasta Emsdetten w 
Niemczech wraca do Polski po 
kilku latach przerwy, promując swoją najnowszą płytę na 
wspólnej trasie z brytyjskimi wyjadaczami brutalnego grania - Helgrind.

Dodatkowo, po dłuższej nieobecności - lokalni „metalowcy” - Mass Insanity! Koncert odbędzie się w poniedziałek, 3 kwietnia w pubie Wlad w Chojnicach przy ul. Młodzieżowej 35. Początek o godz. 19. Bilety po 15 zł.

Założony w 2000 r. przez frontmana Paula Nelsona zespół Helgrind wydał pięć albumów: „Denial” (2005), „Fallen Prophet” (2007), „Religious Persecution” (2008), „Inquisition” (2010) i promowany nowy krążek - „Insurrection”. Brytyjski zespół idealnie wpisuje się w etos thrash metalowy, chociaż jego muzyka czerpie z wszystkich gatunków metalu i spodobać może się wszystkim jej fanom. Nie brakuje jej bowiem różnorodności. Są tu i wpadające w ucho melodie, i agresywne partie wokalne.

New World Depression to zespół znany chojniczanom. Jego domeną jest death metal w klasycznej formie, zagrany z jednoznacznie rock’n’rollową energią i zaangażowaniem. Będzie to już piąta wizyta tego zespołu w Chojnicach.

Koncert będzie jedynym polskim przystankiem wspólnej europejskiej trasy zespołów. Gościom z zagranicy towarzyszyć będą weterani death metalu z Chojnic - Mass Insanity.

Koncert jest kolejnym wydarzeniem w ramach współpracy muzycznej pomiędzy miastami partnerskimi Chojnice i Emsdetten. Poprzedza on drugą edycję festiwalu InterTony, która odbędzie się 17 czerwca na stadionie Kolejarz w Chojnicach.

Maria Eichler

Lubię pisać o sprawach społecznych, polityce i kulturze. Zajmuję się tym na łamach mutacji chojnickiej "Gazety Pomorskiej"

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.