Katarzyna Pomianowska

Moc atrakcji, zbiórka dotacji dla dzieci

Kwestę - do oznaczonych puszek przeprowadzą harcerze. Fot. BSRDN Nadzieja Kwestę - do oznaczonych puszek przeprowadzą harcerze.
Katarzyna Pomianowska

Brodnickie Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych Nadzieja powstało w styczniu br. W lipcu organizuje wielki koncert

Obecnie w stowarzyszeniu działa 20 osób (stałych członków). - Nasz cel, to zbiórka pieniędzy dla naszych podopiecznych - mówi Kamila Suchoparska, prezes Nadziei.

- Mamy troje autystyków, dziecko z zanikiem mózgu, kilkoro z cukrzyca typu 2 i z porażeniem mózgowym. W stowarzyszeniu są również osoby które nie mają chorych dzieci a chcą im pomóc. Zbieramy na rehabilitację i turnusy. W lipcu organizujemy koncert m.in. by zebrać fundusze ale i po to, by rodzice dzieci niepełnosprawnych dowiedzieli się o nas i wstąpili do naszego grona. W stowarzyszeniu służymy pomocą wspieramy się i pomagamy.

Skąd pomysł, by utworzyć stowarzyszenie? - Jestem mamą autystycznego dziecka - mówi szefowa stowarzyszenia i dodaje: - Trzy lata walki z chorobą Nikusia zainspirowało nas do utworzenia stowarzyszenia. Chcemy pomagać rodzicom dzieci niepełnosprawnych a najbardziej tym które dopiero zaczynają swoją przygodę z chorobą dziecka. I napotykają przeszkody jakie my mieliśmy 3 lata temu. Zebraliśmy rodziców z różnym doświadczeniem choroby własnego dziecka i teraz możemy się wspierać i pomagać sobie na wzajem. Głównym celem stowarzyszenia jest fakt ze w grupie sila i razem możemy więcej.

Już 3 lipca na brodnickim Przedzamczu zorganizowany zostanie koncert podczas którego wystąpią: Maleo Reggae Rockers, zespół Sami, New Day, Sara Pach, ks. Jakub Bartczak oraz Teatr Ognia Santo Fuego. Ponadto w programie: zumba kids, pląsy przedszkolaków, pokazy motocykli, samochodów Złombol.

- Podczas koncertu czynne będzie miasteczko medyczne z Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kwidzynie. Datki z pomiaru ciśnienia będą również przekazane dla naszych dzieci - dodaje pani Kamila. Podczas koncertu grupa New Day i ksiądz Bartczak nagrają teledysk z udziałem dzieci.

- Wstęp na koncert będzie bezpłatny. Podczas zabawy prowadzona będzie zbiórka do puszek, którą przeprowadzą harcerze - mówi szefowa stowarzyszenia. Ponadto na konto stowarzyszenia trafi część dochodu ze sprzedaży grochówki, kiełbasek, napojów, lodów. Również państwo którzy rozstawią: dmuchane pałace, balony, watę cukrowa zobowiązali się przekazać część swojego dochodu dla naszych podopiecznych.

Chcecie wesprzeć stowarzyszenie? Przyłączyć się do organizacji imprezy, a może wstąpić w szeregi Nadziei? Kontaktujcie się za pośrednictwem facebooka: Brodnickie Stowarzyszenie „Nadzieja”, pisząc pod adresem: cbrnadzieja@wp.pl lub dzwoniąc: tel 606 461 195 (Kamila Suchoparska).

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.