Karolina Rokitnicka

Moc atrakcji, rekordy i wsparcie szpitali

W Kowalewie Pomorskim zorganizowano m,in. kiermasz prac plastycznych uczniów. Fot. Karolina Rokitnicka W Kowalewie Pomorskim zorganizowano m,in. kiermasz prac plastycznych uczniów.
Karolina Rokitnicka

Ponad 66,4 tys. zł mieszkańcy powiatu golubsko-dobrzyńskiego przekazali WOŚP.

Wczoraj zamieściliśmy relację z finałowego grania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Golubiu-Dobrzyniu. Dziś relacjonujemy jak przebiegało ono w pozostałych miejscowościach powiatu golubsko-dobrzyńskiego.

- Dla mnie, dla babci i dziadka - to napis na koszulce przekazanej do licytacji przez Orkiestrę. W pełni oddaje idee akcji - zachęcała do licytacji dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim Barbara Niewidział.

W Kowalewie wśród licytowanych przedmiotów były nie tylko gadżety WOŚP, ale także m.in. rower treningowy czy wystrzał z armaty potwierdzony certyfikatem. Na ten drugi zdecydował się przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Orłowski. Organizatorzy finałowego grania zadbali też o inne atrakcje. Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z gminnych szkół. Nie zabrakło popisów wokalnych i tanecznych. Zorganizowano także kiermasz prac plastycznych. Całość zakończyła się pokazem fajerwerków.

W niedzielny wieczór kowalewski sztab poinformował, że zebrano 12.676,09 zł. To pieniądze ze zbiórki publicznej oraz licytacji. Udało się więc pobić ubiegłoroczny rekord. Szefem kowalewskiego sztabu był Wiktor Kamiński.

W powiecie golubsko-dobrzyńskim sztaby WOŚP działały we wszystkich gminach. Poza Kowalewem - w Gałczewie (zebrano 5300 zł), Golubiu-Dobrzyniu (29980 zł), Dzia-łyniu (ponad 4 tys. z puszek, planowana jest jeszcze licytacja), Nowej Wsi (3770 zł), Ostrowitem (4220 zł), Radominie (7090,3 zł) i Zbójnie (7454,17 zsł i waluta obca).

- W tym roku po raz 10 przy Zespole Szkół w Działyniu został utworzony sztab WOŚP. Wolontariuszami byli uczniowie ZS w Działyniu, SP w Klonowie oraz nasi absolwenci, obecnie gimnazjaliści. Podczas Finału wolontariusze kwestowali przy okolicznych kościołach, a część wybrała się do Torunia - informuje szefowa sztabu w Działyniu Joanna Fajfer.

We wszystkich sztabach w zbiórkę włączyli się wolontariusze, uczniowie, ich rodzice, pracownicy szkół. Pojawili się także sponsorzy. Szefowie sztabów dziękują wszystkim ofiarodawcom.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już od 24 lat zbiera pieniądze na wsparcie polskiej medycyny. Nie licząc tegorocznego finału przekazała na ten cel ponad 650 mln złotych.

W tym roku akcji przyświecało hasło „Mierzymy wysoko!”. Zbierano pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W kraju kwestowało około 120 tys. wolontariuszy zrzeszonych w około 1600 sztabach.


WOŚP w powiecie golubsko-dobrzyńskim
Create bar charts

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym, przygotowywaniem relacji, przeprowadzaniem interwencji. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, przygotowując informację o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się przygotowywać informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.