Mniej pojazdów, to mniej śmierci

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Freltomasz.froehlke@pomorska.pl

Mniej pojazdów, to mniej śmierci

Freltomasz.froehlke@pomorska.pl

Po śmiertelnym wypadku Antoine Demoitie kolarze chcą, by zmieniły się przepisy, dotyczące poruszania się innych pojazdów w peletonie.

25-letni Belg zmarł w szpitalu w Lille wskutek odniesionych obrażeń. Demoitie, który, podobnie jak czterech innych kolarzy uczestniczył w kraksie, według miejscowych mediów nie miał szans, by się podnieść, bowiem został potrącony przez rozpędzony motocykl.

Hiszpan Alberto Contador jest zwolennikiem rygorystycznej kontroli motocykli w kolumnie wyścigów. Lider teamu Tinkoff wyjaśnił, że ma na myśli głównie kontrolę umiejętności i kompetencji kierujących. Wielu zawodników popiera tę opinię postulując między innymi, aby kierowcami pojazdów poruszających się w wyścigowej kolumnie byli ex-kolarze, najlepiej „czytający” sytuację na trasie. Inni znani zawodnicy, m.in. Michael Rogers, Daniel Martin czy Warren Barguil są za tym, żeby ograniczyć prędkość dla pojazdów z obsługi, przede wszystkim w trakcie manewrów wyprzedzania. Ich zdaniem powinna też zostać zredukowana liczebność pojazdów kolumny wyścigowej.

Głos w tej sprawie zabrał również Włoch Gianni Bugno, szef związku kolarzy zawodowych: - Nie chcę szukać winnego, chcę jedynie, by każda ze stron zastanowiła się nad odpowiedzialnością, aby w każdym wyścigu wymiar bezpieczeństwa był spełniony na jak najwyższym poziomie.

Freltomasz.froehlke@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.