Młodzież wybrała już swoją nową radę miejską

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banaś
Agnieszka Nawrockaagnieszka.nawrocka@pomorska.pl

Młodzież wybrała już swoją nową radę miejską

Agnieszka Nawrockaagnieszka.nawrocka@pomorska.pl

Młodzież wzięła udział wyborach. Wybrali swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Kto w niej zasiądzie?

W wyborach wzięli udział gimnazjaliści z Bielic oraz z Mogilna, a także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w Bielicach i Mogilnie.

W gimnazjum mogileńskim mogło głosować 479 uczniów, w głosowaniu wzięło udział 392. Najwięcej, bo 73 głosów dostał Konrad Borys. W gimnazjum w Bielicach uprawnionych do głosowania jest 216 osób, głosowało 191. Najwięcej bo 42 oddało głos na Roksanę Owsińską.

W Zespole Szkół w Mogilnie mogło głosować 881 osób, głosowało 519 uczniów. Najwięcej, bo 75 głosów oddano na Julię Kuśmierczak. W Bielicach uprawnionych do głosowania jest 617 osób, głosowało 311 osób. 102, czyli najwięcej głosów dostał Artur Rojek.

W Młodzieżowej Radzie Miasta zasiądą więc: Konrad Borys, Wojciech Krzyżaniak i Iga Rybicka w gimnazjum w Mogilnie, Roksana Owsińska oraz Jakub Małecki z gimnazjum w Bielicach, Julia Kuśmierczak, Karina Kozak i Michał Narożniak z Zespołu Szkół w Mogilnie, Artur Rojek oraz Mateusz Rzempowski z Zespołu Szkół w Bielicach. Teraz młodzi ludzie muszą wybrać spośród siebie przewodniczącego lub przewodniczącą. Zrobią to na pierwszej sesji.

W Miejskiej Komisji Wyborczej, powołanej do wyboru Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mogilnie zasiedli Dominika Derdowska, Kaja Hałajczak, Wiktoria Sielecka, Angelika Sołecka oraz Martyna Strzelińska. Przypomnijmy, że pierwszy raz Młodzieżowa Rada została wybrana w 2008 roku. Pierwsza sesja rady odbyła się 10 kwietnia 2008 roku. Młodzież podjęła uchwałę w sprawie stypendiów. Później nastąpiła kilkuletnia przerwa w działalności. Radę reaktywowano w 2013 roku.

W ostatniej kadencji udało się przeprowadzić kilka inicjatyw. Młodzi ludzie organizowali m.in. turnieje piłki siatkowej, brali udział w oficjalnych uroczystościach i rocznicach, dbali o groby znanych mieszkańców Mogilna.

Agnieszka Nawrockaagnieszka.nawrocka@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.