Młodzież w szkole jest najważniejsza

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczuk

Młodzież w szkole jest najważniejsza

Janina Waszczuk

Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi już po kontroli.

Dyrekcji Zespołu Szkól Licealnych i Agrotechnicznych wręczono raport z ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej przez kuratorium oświaty w Bydgoszczy. To specjalistyczna nazwa, a chodzi po prostu o ocenę szkoły. W placówce byli przedstawiciele z kuratorium kujawsko-pomorskiego, którzy sprawdzali pracę zarówno zasadniczej szkoły zawodowej, jak i technikum. Kontaktowali się z uczniami i rodzicami oraz sprawdzali działalność edukacyjną szkoły na poziomie podstawowym i pozaprogramowym. W piątek na spotkaniu wręczono ocenę i podsumowano pracę placówki. - Życzę każdemu mojemu koledze, aby dostał do ręki takie dokumenty - mówi zadowolony Ireneusz Wesołowski, dyrektor ZSLiA. - Kiedyś były oceny, teraz jest ocena opisowa i w raporcie oceniającym nasza szkołę nie ma żadnych uwag, które wskazywałyby, co mielibyśmy poprawić w działalności placówki. Jest to powód do zadowolenia.

Oceniano nie tylko zakres realizacji podstawowego programu nauczania, ale także metody dydaktyczno-wychowawcze, podejście do egzaminów i konkursów oraz indywidualne podejście do ucznia. - Wyniki są zadowalające i mogę wam pogratulować. Wasze oceny z egzaminów zawodowych są wyższe niż w województwie i kraju - mówiła pracownica kuratorium. - Przyjrzeliśmy się pracy waszej szkoły i obejrzeliśmy dokumenty z ostatnich trzech lat. Braliście udział w konkursach ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych i to z powodzeniem. Zwracacie uwagę na to, co będzie robił uczeń po ukończeniu szkoły. Współpracujecie z pracodawcami i patrzycie na rynek pracy. Kadra nauczycielska ma indywidualne podejście do uczniów, a z ankiet wypełnionych przez rodziców wynika, że nie mają oporu, aby zwracać się z problemami, jeśli takie wynikną - jest dobra współpraca.

Wicekurator Bogna Wojciechowska-Blachowska nie szczędziła słów pochwalnych, ale zwracała się przede wszystkim do młodzieży. - Nie byłoby szkoły bez was. To wy jesteście najważniejsi i z tego, co widzę, dobrze wybraliście szkołę i przyszłość - mówiła. - Za dużo jest złych wiadomości o szkołach, dlatego cieszę się, że wy macie sukcesy. Chwalcie się nimi. Rozwijajcie zainteresowania i talenty tu, ale i przez całe życie.

- Cieszę się, że nasza placówka ma dobrą markę, że widzi pojedynczego ucznia - mówił starosta Michał Mróz. - Padło pytanie, czy mamy strategię rozwoju oświaty? Zapewniam, że taka jest, a uczniom gratuluję dobrej szkoły. Dokonaliście właściwego wyboru.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.