Młodzież sporo wie o powstaniu wielkopolskim

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bembenek
Maja Stankiewicz

Młodzież sporo wie o powstaniu wielkopolskim

Maja Stankiewicz

W Szubinie rozstrzygnięto konkurs wiedzy o powstaniu. Do udziału w kolejnym zachęca teraz uczniów Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle.

Po raz dziesiąty szubińskie koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wlkp. i szubińskie muzeum zorganizowały konkurs wiedzy dotyczący powstania wielkopolskiego. Jak co roku wyzwanie rzucono gimnazjalistom i uczniom szkół średnich. Przygotowano dla nich testy. Rozwiązywali je w muzeum

- Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą ogólną dotyczącą wydarzeń związanych z powstaniem wlkp., ale też sporo wiedzieć o lokalnych wydarzeniach, mieć informacje o powstańcach, rozpoznać miejsca pamięci - wyjaśniają organizatorzy konkursu. Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Szymon Lipiński, uczeń Gimnazjum nr 1 w Szubinie. Gratulacje odbierali też - Weronika Mierzwińska z Zespołu Szkół w Szubinie (drugie miejsce) i Filip Brągiel, uczeń Zespołu Szkół w Kowalewie (był trzeci).

Wśród uczniów szkół średnich dwa pierwsze miejsca zajęli reprezentanci LO w Szubinie: Hanna Wiśniewska i Piotr Szeffler. Trzeci wynik uzyskał Krzysztof Siatka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie.

Kolejny konkurs wiedzy o powstaniu wlkp., tym razem powiatowy, ogłosiło Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle. Do udziału w nim pracownicy placówki zachęcają młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Główny temat to „Powstanie wlkp. na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych.”. Rozstrzygnięcie 11 lutego, w muzeum.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.