Młodzież sporo wie o powstaniu wielkopolskim

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bembenek
Maja Stankiewicz

Młodzież sporo wie o powstaniu wielkopolskim

Maja Stankiewicz

W Szubinie rozstrzygnięto konkurs wiedzy o powstaniu. Do udziału w kolejnym zachęca teraz uczniów Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle.

Po raz dziesiąty szubińskie koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wlkp. i szubińskie muzeum zorganizowały konkurs wiedzy dotyczący powstania wielkopolskiego. Jak co roku wyzwanie rzucono gimnazjalistom i uczniom szkół średnich. Przygotowano dla nich testy. Rozwiązywali je w muzeum

- Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą ogólną dotyczącą wydarzeń związanych z powstaniem wlkp., ale też sporo wiedzieć o lokalnych wydarzeniach, mieć informacje o powstańcach, rozpoznać miejsca pamięci - wyjaśniają organizatorzy konkursu. Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Szymon Lipiński, uczeń Gimnazjum nr 1 w Szubinie. Gratulacje odbierali też - Weronika Mierzwińska z Zespołu Szkół w Szubinie (drugie miejsce) i Filip Brągiel, uczeń Zespołu Szkół w Kowalewie (był trzeci).

Wśród uczniów szkół średnich dwa pierwsze miejsca zajęli reprezentanci LO w Szubinie: Hanna Wiśniewska i Piotr Szeffler. Trzeci wynik uzyskał Krzysztof Siatka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie.

Kolejny konkurs wiedzy o powstaniu wlkp., tym razem powiatowy, ogłosiło Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle. Do udziału w nim pracownicy placówki zachęcają młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Główny temat to „Powstanie wlkp. na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych.”. Rozstrzygnięcie 11 lutego, w muzeum.

Maja Stankiewicz

Obsługuję głównie teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami mieszkańców gmin podbydgoskich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.