Młodzież „reklamowała” szkoły

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Aleksandra Pasis

Młodzież „reklamowała” szkoły

Aleksandra Pasis

Warto było przyjechać! - mówią gimnazjalistki z Nowego zainteresowane nauką w Grudziądzu.

- Z internetu na pewno tak wiele byśmy się nie dowiedziały na temat interesujących nas szkół, co tu, ma miejscu, gdzie mamy możliwość porozmawiania z uczniami i nauczycielami - targi chwalą tegoroczne absolwentki Gimnazjum Publicznego w Nowem (pow. świecki).

Julia, Milena, Iga, Iza i Maja przyznają, że wciąż zastanawiają się nad wyborem szkoły. - Albo II LO, albo „Ekonomik” - mówią.

Dojazdy nie będą przeszkodą? - Nie, przecież to zaledwie pół godziny jazdy autobusem - przekonane są gimnazjalistki.

Dziewczyny wysoko oceniają organizację grudziądzkich targów.

- Wyjeżdżamy z dużą „dawką” wiedzy i... ulotek . Cieszymy się, że miałyśmy okazję „żywego” zapoznania się z ofertą szkół - dodają.

Młodzież z liceów i techników „dwoiła” się i „troiła” by zachęcić swoich młodszych kolegów do odwiedzenia ich stoisk. A co za tym idzie, podjęcia decyzji o dalszym kształceniu właśnie w ich szkołach. Jednym z tych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, było stoisko III LO, którego wizytówką jest klasa mundurowa. Jej uczniowie dali pokaz musztry wojskowej.

- Mamy możliwość poznania specyfiki pracy w wojsku, policji, zakładach karnych czy straży - przekonywała Agnieszka Kamińska, tegoroczna maturzystka z III LO. - Gimnazjaliści najczęściej pytają o to, czy decydując się na klasę mundurową trzeba być wysportowanym i czy nauczyciele są bardzo wymagający.

Tradycyjnie przez żołądek... do gimnazjalistów próbowali dotrzeć kucharze z „Gastronomika”. Na ich stoisku królowały między innymi zdrowe potrawy.

Z kolei w pin-upowym stylu Marilyn Monroe do wstąpienia w swoje szeregi zachęcali licealiści z IV LO. Tańczyli, śpiewali i zapraszali do wspólnej zabawy wręczając przy tym ulotki z ofertą „czwórki”.

Była także okazja do podziwiania prac uczniów z Liceum Plastycznego oraz podejrzenia czego można nauczyć się w Technikum Usług Fryzjerskich i Wizażu działającego przy „Budowlance”.

Targi edukacyjne dla gimnazjalistów odbyły się w hali sportowej Olimpii.

Natomiast dziś w g. 11-13 swoją ofertę będą prezentowały uczelnie wyższe z całego regionu. Targi dla maturzystów zaplanowano w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Konarskiego. Imprezie patronuje „Gazeta Pomorska”.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.