Młodzież „reklamowała” szkoły

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Aleksandra Pasis

Młodzież „reklamowała” szkoły

Aleksandra Pasis

Warto było przyjechać! - mówią gimnazjalistki z Nowego zainteresowane nauką w Grudziądzu.

- Z internetu na pewno tak wiele byśmy się nie dowiedziały na temat interesujących nas szkół, co tu, ma miejscu, gdzie mamy możliwość porozmawiania z uczniami i nauczycielami - targi chwalą tegoroczne absolwentki Gimnazjum Publicznego w Nowem (pow. świecki).

Julia, Milena, Iga, Iza i Maja przyznają, że wciąż zastanawiają się nad wyborem szkoły. - Albo II LO, albo „Ekonomik” - mówią.

Dojazdy nie będą przeszkodą? - Nie, przecież to zaledwie pół godziny jazdy autobusem - przekonane są gimnazjalistki.

Dziewczyny wysoko oceniają organizację grudziądzkich targów.

- Wyjeżdżamy z dużą „dawką” wiedzy i... ulotek . Cieszymy się, że miałyśmy okazję „żywego” zapoznania się z ofertą szkół - dodają.

Młodzież z liceów i techników „dwoiła” się i „troiła” by zachęcić swoich młodszych kolegów do odwiedzenia ich stoisk. A co za tym idzie, podjęcia decyzji o dalszym kształceniu właśnie w ich szkołach. Jednym z tych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, było stoisko III LO, którego wizytówką jest klasa mundurowa. Jej uczniowie dali pokaz musztry wojskowej.

- Mamy możliwość poznania specyfiki pracy w wojsku, policji, zakładach karnych czy straży - przekonywała Agnieszka Kamińska, tegoroczna maturzystka z III LO. - Gimnazjaliści najczęściej pytają o to, czy decydując się na klasę mundurową trzeba być wysportowanym i czy nauczyciele są bardzo wymagający.

Tradycyjnie przez żołądek... do gimnazjalistów próbowali dotrzeć kucharze z „Gastronomika”. Na ich stoisku królowały między innymi zdrowe potrawy.

Z kolei w pin-upowym stylu Marilyn Monroe do wstąpienia w swoje szeregi zachęcali licealiści z IV LO. Tańczyli, śpiewali i zapraszali do wspólnej zabawy wręczając przy tym ulotki z ofertą „czwórki”.

Była także okazja do podziwiania prac uczniów z Liceum Plastycznego oraz podejrzenia czego można nauczyć się w Technikum Usług Fryzjerskich i Wizażu działającego przy „Budowlance”.

Targi edukacyjne dla gimnazjalistów odbyły się w hali sportowej Olimpii.

Natomiast dziś w g. 11-13 swoją ofertę będą prezentowały uczelnie wyższe z całego regionu. Targi dla maturzystów zaplanowano w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Konarskiego. Imprezie patronuje „Gazeta Pomorska”.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.