Młodzież daje wyraźny sygnał szkoleniowcom

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Młodzież daje wyraźny sygnał szkoleniowcom

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Wda Świecie rozegrała pierwszy sparing tej zimy pokonując piątoligowca z Chełmży. Pierwszego gola w 2016 roku strzelił Filip Kruczyński.

Trener Grzegorz Wódkiewicz nie mógł skorzystać w tym meczu z czterech piłkarzy: Jakuba Gackowskiego, Grzegorza Brzezińskiego, Łukasza Zapały (urazy) i Szymona Kocieniewskiego. Ten ostatni przebywał na testach w drugoligowej Kotwicy Kołobrzeg, gdzie trenerem jest doskonale znany w Świeciu Piotr Tworek. Zagrał ostatnie 30 minut w sparingu z Pogonią Szczecin (1:3). „Kocioł” sprawdzany był na prawej obronie.

W 1. części sobotniego sparingu gra była wyrównana, ale groźniejsi byli legioniści. Kilka razy było gorąco pod bramką Daniela Semraua. Ten dał się pokonać tylko raz w 14. min. przegrywając pojedynek sam na sam z Danielem Stolkowskim. Był to gol na 1:1. Cztery minuty wcześniej pierwszą bramkę dla Wdy w 2016 roku strzelił jej nowy gracz Filip Kruczyński. W 27. min. strzałem zza pola karnego pod poprzeczkę prowadzenie gospodarzom dał 16-letni Olaf Wójtowicz.

Po przerwie bramkowych okazji stworzyli więcej gospodarze, ale dopiero w końcówce udało im się umieścić piłkę w siatce rywali. Wcześniej z rzutu wolnego w słupek trafił Patryk Urbański, a piłka po strzale z 20 metrów Damiana Szczukowskiego zatrzymała się na poprzeczce. Z kolei uderzenia z głowy Dawida Wietrzykowskiego i Macieja Rożnowskiego z problemami sparował golkiper Legii. W 59. min. goście doprowadzili do remisu po kapitalnym strzale z ok. 35 metrów Emila Tuszyńskiego. Wda odzyskała prowadzenie w 80. min., gdy składną akcję zakończył Maciej Rożnowski. Wynik, z pomocą rykoszetu, ustalił Kamil Kamiński.

Wda Świecie - Legia Chełmża 4:2 (2:1)

Bramki: Kruczyński (10), Wójtowicz (27), Rożnowski (80), Kamiński (89) - Stolkowski (14), E. Tuszyński (59).
WDA - 1. połowa: Semrau - Przesmycki, Igliński, Urbański, Góra - Wójtowicz, Frelek - Siekirka, Andrzejewski, Kruczyński - Maliszewski.
WDA - 2. połowa: zawodnik testowany - Lipiński, zawodnik testowany nr 2, Urbański (68. Igliński), Kiełpiński - Szczukowski, Wietrzykowski - Prybiński, Rożnowski, Kamiński - Maliszewski (68. Andrzejewski).

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.