Młodzież bardzo wiele wie o mediach i zdobywa laury podczas ważnych konkursów

Czytaj dalej
Fot. ZSTiL
opr. Małgorzata Trzcionkowska

Młodzież bardzo wiele wie o mediach i zdobywa laury podczas ważnych konkursów

opr. Małgorzata Trzcionkowska

W marcu uczennica klasy 4 Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych z Żagania będzie reprezentować nasze województwo na olimpiadzie centralnej.

Agnieszka Gruba z klasy 4 ET Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w grudniu została finalistką interdyscyplinarnej Olimpiady Wiedzy o Mediach i awansowała do finału ogólnopolskiego, w którym będzie reprezentować województwo lubuskie.

To już drugi raz z rzędu, gdy uczennica żagańskiego ZSTiL awansowała do finału tej olimpiady. W ubiegłym roku odnotowała ubiegłoroczna maturzystka Maja Mikołajczyk.

Eliminacje okręgowe odbyły się na Uniwersytecie Zielonogórskim, gdzie uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy o mediach. Musieli się wykazać wiedzą m.in. z zakresu funkcjonowania mediów w Polsce po 1989 r. Obok Agnieszki szkołę reprezentowali: Amanda Hanysz, Weronika Rybak i Michał Szuszkiewicz. Zawody centralne odbędą się w Warszawie, w marcu. Opiekunami młodzieży byli Barbara i Robert Zarzyccy. - Jesteśmy z nich bardzo dumni - mówią.

Uczniowie, którzy brali udział w konkursie: (od lewej) Amanda Hanysz, Agnieszka Gruba, Weronika Rybak, Michał Szuszkiewicz.
ZSTiL Uczniowie, którzy brali udział w konkursie: (od lewej) Amanda Hanysz, Agnieszka Gruba, Weronika Rybak, Michał Szuszkiewicz.
opr. Małgorzata Trzcionkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.