Marek Jaszczyński

"Młodzi z Dobrzyniewa". Ochotnicy mają nowy superwóz

"Młodzi z Dobrzyniewa". Ochotnicy mają nowy superwóz
Marek Jaszczyński

Miłość mamy we krwi. Zwłaszcza w walentynki. Z takiego założenia wychodzą "Młodzi z Dobrzyniewa". I po raz kolejny zachęcają do oddawania krwi.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołczkowie mają jeden z najnowocześniejszych wozów pożarniczych w regionie do podejmowania działań poszukiwawczo-ratowniczych. To mobilne centrum dowodzenia, przystosowane do przewożenia psów poszukiwawczych.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej nadała numer operacyjny 509z65, SLRp - specjalistyczny lekki ratowniczo-poszukiwawczy. Samochód został przystosowany jako zaplecze planistyczne dla prowadzenia akcji poszukiwaczko-ratowniczych, oraz jest wyposażony w specjalistyczne klatki do przewożenia psów ratowniczych.

- Obecnie jesteśmy jedyną grupą w województwie zachodniopomorskim, która wykorzystuje psy ratownicze certyfikowane przez Państwową Straż Pożarną do prowadzenia działań poszukiwawczo-ratowniczych - mówi Paweł Wężowski z Sekcji Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wołczkowo. -Jako jedyni posiadamy wyszkolonych ludzi i psy do prowadzenia działań poszukiwawczych w terenie i na gruzach.

Dodatkowo ochotnicy otrzymaliśmy quada wraz z przyczepką przystosowanego do działań poszukiwawczo-ratowniczych .

Marek Jaszczyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.