Młodzi włocławianie będą pisać listy w obronie represjonowanych

Czytaj dalej
Fot. Przemyslaw Swiderski
Karol Poliński

Młodzi włocławianie będą pisać listy w obronie represjonowanych

Karol Poliński

Uczniowie i nauczyciele II LO im. M. Kopernika przy ul. Uroczej we Włocławku organizują Maraton Pisania Listów Amnesty International.

Współorganizatorem jest Gimnazjum nr 3. Akcja rozpocznie się w sobotę o godzinie 10. Uczestnicy będą pisać listy w obronie ludzi prześladowanych, torturowanych, skazanych, których prawa są łamane. O bohaterach tegorocznego maratonu - 10. osobach m.in. z Grecji, USA, Meksyku, Syrii, Burkina Faso, Salwadoru, Arabii Saudyjskiej - można przeczytać na stronie Amnesty International.

W Polsce pierwszy maraton był w 2001 r. Akcje te organizowane są w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, przypadającego 10 grudnia. Listy pisane są w okresie od 4 do 13 grudnia w szkołach, klubach, kawiarniach, instytucjach kultury. W tym roku takich miejsc, gdzie planowana jest akcja, doliczono się już 653.

Każdy może zorganizować maraton. Listy są nie tylko wyrazem sprzeciwu wobec łamania praw człowieka. Dzięki nim wiele osób odzyskało wolność. Listy są też ogromnym wsparciem dla więzionych - dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.

Karol Poliński

Dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" jestem od 1983 r. Od roku 2002 kieruję włocławskim oddziałem "GP", wcześniej byłem zastępcą kierownika. Moje zainteresowania dziennikarskie dotyczą przede wszystkim tematyki politycznej i społecznej, ale także historii i współczesności mojego rodzinnego regionu - Kujaw. Chętnie również zaglądam na podwórka kultury i sportu. Obecnie, oprócz publikowania w tradycyjnym, papierowym wydaniu "Pomorskiej", chętnie korzystam z możliwości, jakie daje internet. Moje publikacje znaleźć więc można także na www.pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.